Aktualności

Według CEMA krótkoterminowe oczekiwania znów się poprawiają

Data publikacji:

Wskaźnik ogólnego klimatu biznesowego dla branży maszyn rolniczych w Europie po raz pierwszy od czasu gwałtownego spadku w trakcie wojny Rosji z Ukrainą nieznacznie wzrósł. W szczególności ponownie poprawiły się oczekiwania na najbliższe sześć miesięcy.

    Według CEMA krótkoterminowe oczekiwania znów się poprawiają

Wzrost cen i wąskie gardła po stronie dostawców nadal stanowią wyzwanie dla branży, ale wydają się dalej łagodzić swoje skutki. Tymczasem „tylko” 35% firm planuje w najbliższych czterech tygodniach czasowe wstrzymanie produkcji z powodu niedoborów.

Ponadto, z punktu widzenia producentów maszyn rolniczych, rynek jako całość wydaje się wciąż stabilny. Podział regionalny nadal pokazuje dla każdego pojedynczego rynku europejskiego (z wyjątkiem Europy Wschodniej), iż większość uczestników badania spodziewa się wzrostu obrotów w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, z dużymi rynkami Francji i Niemiec na czele tego „pozytywnego” rankingu krajów. Ponadto, według badania obecne zapasy dilerów zarówno nowych, jak i używanych maszyn pozostają bardzo niskie w całej Europie, a nawet mogą spaść poniżej optymalnego poziomu na większości rynków.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.