Aktualności

Według CEMA - klimat biznesowy uległ dalszemu pogorszeniu

Data publikacji:

Ogólny wskaźnik klimatu biznesowego dla przemysłu maszyn rolniczych w Europie spadł do najniższego poziomu od czasu krachu w następstwie Covid-19. Mimo to nadal utrzymuje się na zrównoważonym poziomie, nawet przy tym dalszym spadku. W czerwcu indeks spadł z 11 do 1 pkt. (w skali od -100 do +100).

    Według CEMA - klimat biznesowy uległ dalszemu pogorszeniu

Po pewnym złagodzeniu problemów po stronie podaży, niepewność rośnie w odniesieniu do strony rynkowej, a w ślad za tym spada odpowiednio poziom zaufania. Wraz z pogorszeniem ocen bieżącej działalności przedstawiciele branży jeszcze bardziej obniżyli swoje przyszłe oczekiwania.

Tym samym zwiększyły się różnice w poszczególnych segmentach rynku i regionach. Podczas gdy klimat w zakresie techniki dla zwierząt gospodarskich i maszyn żniwnych jest nadal na pozytywnym poziomie, koniunktura na ciągniki i maszyny rolnicze wyraźnie spadła. Ponadto nadal umiarkowana większość przedstawicieli firm ma pozytywne oczekiwania dotyczące obrotów na niektórych dużych rynkach, takich jak Francja i Niemcy, podczas gdy zaufanie do rynków we Włoszech i Polsce zasadniczo zniknęło. W całym 2023 r. uczestnicy badania nadal spodziewają się średnio niewielkiego wzrostu obrotów swojej firmy, m.in. ze względu na wysokie obroty na początku roku. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.