Technika

Agromasz - pług do ciągnika

Data publikacji:

Utrzymanie dobrego stanu nawierzchni drogowej w okresie zimowych opadów śniegu jest bardzo ważne i dlatego dobry i wydajny sprzęt to podstawa. Pługi odśnieżne to powszechnie stosowane dziś urządzenia do rozgarniania śniegu i/lub błota pośniegowego. Stanowią dodatkowy osprzęt, który wymaga agregacji z nośnikiem takim jak ciągnik rolniczy, ładowarka, samochód ciężarowy lub nawet samochód typu pick-up.

Zobacz także: Optymizmu jeszcze nie widać

  Rodzaj stosowanego nośnika uzależniony jest tutaj od masy własnej pługa, jego wydajności oraz obciążeń jakie przenosi. Popularnym rozwiązaniem jest sprzęganie pługów odśnieżnych z ciągnikami, co zapewnia odpowiednią moc oraz trakcję tak ważną w trudnym terenie.

  Agromasz

  Zakład Metalowy Agromasz z Mrągowa jest producentem m.in. pługów odśnieżnych typu V, które sprawdzą się doskonale zarówno podczas odśnieżania terenów utwardzonych np. dróg, parkingów, placów, jak i nieutwardzonych występujących często na obszarach wiejskich. Pług V dostępny jest w dwóch wariantach szerokości 2,5 oraz 3 m i przeznaczony jest do współpracy z ciągnikami rolniczymi wyposażonymi w podnośnik przedni TUZ II lub III kat. Dzięki opcjonalnie dostępnym, wymiennym ramkom mocującym może być również stosowany z ładowarkami. Do działania maszyna wymaga przyłącza elektrycznego 12 V oraz parę przyłączy do sterowania hydrauliką. Wymiary pługa różnią się w zależności od wybranego modelu. W wersji 2,5 m dł./szer./wys. wynoszą odpowiednio - 85/236/96 cm, w wersji 3 m analogicznie - 97/282/100 cm. Masa własna...

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 21/2020 - zamów:

  bezpłatny egzemplarz prenumeratę

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.