[ATR] Nowości

Wasserbauer - Do przykrywania silosów przejazdowych

Data publikacji:

Firma Wasserbauer z Waldneukirchen w Górnej Austrii od ponad 30 lat jest jednym z pionierów w zakresie systemów karmienia bydła. Przedsiębiorstwo wprowadza właśnie na rynek zautomatyzowany system przykrywania silosów przejazdowych Wicky.

System o nazwie Wicky jest rozkładany na plandece, która zostaje jednokrotnie wywinięta na całej szerokości urządzenia. Za pomocą sterowania radiowego urządzenie może być sterowane do przodu i do tyłu. Dzięki temu rolnik każdego dnia może zwinąć dokładnie tyle plandeki, ile potrzeba do odkrycia potrzebnej ilości kiszonki, a po jej pobraniu może ponownie przykryć powierzchnię odcięcia kiszonki. Tym samym kiszonka pozostaje stabilna i jest zabezpieczona przed słońcem, deszczem i dodat­kową fermentacją. To zapewnia trwałą jakość paszy.

System nie wymaga skomplikowanego montażu i szyn. Zasilany jest energią elektryczną  z dwóch zewnętrznych jednostek napędowych za pośrednictwem akumulatorów, które są ładowane w stacjach ładujących - dzięki temu nie są potrzebne wleczone kable. Opatentowana konstrukcja modułowa sprawia, że system firmy Wasserbauer może być stosowany w zakresie wszystkich spotykanych powszechnie silosów o sze­rokości do 9 m. Warto dodać, iż Wicky dobrze dostosowuje się do pustych przestrzeni silosu, co w możliwie jak największym stopniu zapobiega przedo­stawaniu się powietrza. Jak twierdzi producent, zasad­niczo nie powinny być konieczne żadne prace serwisowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.