[ATR] Technika ursus

Waryński Origin - Druga młodość Ursusa

Data publikacji:

Okres po największych pracach polowych to najlepszy czas na poważne remonty maszyn, a w szczególności na naprawę główną silnika. Bez większego problemu można bowiem wyłączyć ciągnik z eksploatacji na dłuższy czas. Z perspektywy użytkownika należy zatem z bliska przyjrzeć się dostępnym na rynku kompletom naprawczym różnych producentów, charakteryzujących się m.in. sporą rozpiętością cenową. Przy wyborze części do ciągników Ursus warto zwrócić uwagę na produkty sygnowane tym logo, za których odpowiedzialność od 2011 r. biorą zakłady Waryński Origin.

Przed podjęciem takiej decyzji należy przede wszystkim zastanowić się, w jaki sposób przeprowadzić naprawę, aby jej skutek był zgodny z oczekiwaniami, a dobra kondycja ciągnika utrzymała się przynajmniej przez kilka kolejnych lat. Wystarczy rzut oka na ceny kompletów naprawczych do popularnych modeli Ursusów, aby przekonać się, że oryginalny zestaw naprawczy do ciągnika C-360 oznacza wydatek rzędu 200 zł, podczas gdy najtańsze oferty do tego modelu wiążą się z wydatkiem na poziomie 150 zł za sztukę.

Oryginały w dobrej cenie

Weryfikując jakość zestawów, należy w pierwszej kolejności posiłkować się doświadczeniem mechaników, którzy zwykle nie mają zbyt pochlebnej opinii na temat zamienników. Z drugiej strony niejednokrotnie wystawiają pozytywną ocenę oryginalnym zestawom Ursus, które oprócz wysokiej jakości cechują się przystępną ceną.
Wymiana zestawów to jedynie element naprawy głównej. W przypadku takiego remontu warto także zweryfikować głowice, układ chłodzenia czy smarowania. W zakresie tych podzespołów również można liczyć na dostęp do klasowych części z gwarancją. Należy bowiem pamiętać, że naprawa główna jest jedynym uzasadnionym ekonomicznie sposobem na przywrócenie silnikowi dawnej świetności. Wydaje się nawet, że nie ma sensownej alternatywy, gdyż nowe silniki są niedostępne, a kupno jednostki napędowej z „drugiej ręki” niesie ze sobą ryzyko, że będzie ona w takim samym lub gorszym stanie niż obecny silnik. Natomiast to, że sprzedający udziela gwarancji rozruchowej, pozwala wierzyć tylko w to, iż silnik można uruchomić bez większych problemów. Nie daje jednak pewności na bezawaryjną pracę.
Oczywiście rynek części zamiennych obfituje w wysyp podzespołów, które wprost kuszą atrakcyjną ceną. Niestety, jednak z niską ceną wiąże się zazwyczaj marna jakość wyrobu. Rolnicy, często kupując zamienniki niewiadomego pochodzenia, sami narażają się na kolejną awarię, gdyż skutki przeprowadzanej naprawy są krótkotrwałe. O wiele bardziej opłaca się decydować na zakup markowych produktów, aby nie martwić się o ich trwałość.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.