[ATR] Technika Deutz-Fahr

Warrior w muzeum

Data publikacji:
deutz-fahr warrior w muzeum

Od 20 lutego ciągnik Deutz-Fahr 9340 TTV Warrior został wykorzystany przez Muzeum Guggenheima jako ikona witająca zwiedzających wystawę „Countryside, The Future” („Obszary wiejskie a przyszłość”). Muzeum jest obecnie zamknięte z powodu pandemii COVID-19, ale treści związane z wystawą są dostępne na stronie Guggenheim.org/countryside.

Wystawa, zorganizowana przez Muzeum Guggenheima we współpracy z architektem Remem Koolhaasem i jego think tankiem AMO, jest przedsięwzięciem unikatowym. Zresztą wystarczy spojrzeć na witający zwiedzających przed wejściem, prawie 15-tonowy ciągnik Deutz-Fahr, ustawiony obok modułu, w którym w okresie trwania wystawy co tydzień dojrzewa 45 kg pomidorów, umieszczonych pod zoptymalizowanym oświetleniem ledowym, którego kolor wydaje się różowy. Te dwie instalacje - umieszone naprzeciwko legendarnego Central Parku - stają się oficjalnymi ambasadorami kampanii.
Jeśli obecność ciągnika na Piątej Alei wydaje się absurdalna i nie na miejscu, to jest to oczekiwany efekt. W rzeczywistości Rem Koolhaas chce, aby mieszkańcy miast przestali lekceważyć pozostałe 98% pozamiejskiego obszaru lądowego. I dlatego zwiedzający otrzymują pierwszą próbkę wystawy w postaci ogromnego traktora Deutz-Fahr zaparkowanego na zewnątrz. – Z zadowoleniem przyjęliśmy pomysł, aby obwieścić początek wystawy w sposób brutalny i nietypowy: umieszczając w Nowym Jorku ogromny ciągnik – wyjaśnia Koolhaas.
Sam Rem Koolhaas - architekt, pisarz, wizjoner i czynny prowokator - lubi iść pod prąd. Po ponad czterech dekadach poświęconych odkrywaniu miejskich kontekstów, dzisiaj, kiedy wszyscy myślą o przyszłości miasta, katapultuje nas na wieś. – Obecnie autentycznie radykalne przemiany zachodzą właśnie tam – sugeruje.
Wystawa to projekt immersyjny, z pewnością przeznaczony do bycia przedmiotem dyskusji i kontrowersji (zgodnie z zamierzeniami kuratorów), powstał z bardzo bliskiej relacji z uczelniami (Harvard, Pekin, Wageningen, Nairobi).

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.