[ATR] Technika DAL-BO

Wał nożowy Dal-Bo MaxiCut

Data publikacji:

Duński producent maszyn uprawowych, firma Dal-Bo, poszerzył gamę wałów tnących o kolejny, największy model. Mowa o konstrukcji MaxiCut, która ma niemal 10 m szerokości roboczej.

Oferta firmy Dal-Bo jest szeroka i obejmuje wiele maszyn uprawowych o różnym przeznaczeniu i budowie. Mocną pozycję mają wały uprawowe, których Dal-Bo produkuje kilka rodzajów. Jest to bez wątpienia jedna ze specjalizacji firmy.
Z kolei jednym z ciekawszych rozwiązań jest MaxiCut. To wał nożowy, który umożliwia pracę z prędkością od 18 do 25 km/h. Do niedawna niebieska konstrukcja Dal-Bo oferowana była w trzech szerokościach roboczych: 2; 2,75 oraz 5,8 m. Podczas zakończonej niedawno Agritechniki duńska firma zaprezentowała najnowszy model serii, który w trakcie jednego przejazdu uprawia pas gleby o szerokości 9,2 m.
Głównym elementem roboczym w wałach MaxiCut są solidne bębny o średnicy 610 mm, które dla wzmocnienia efektu uprawowego można wypełnić wodą. Na wałach zamontowanych jest 15 noży. Każdy o długości 100 mm, zatem średnica zewnętrzna każdego bębna wynosi 810 mm. Specjalne hartowane noże wykonano ze stali borowej. Producent zapewnia, że ich żywotność w tym modelu wynosi znacznie powyżej 7000 ha.
Bębny zamocowane są wahadłowo na solidnej kratownicowej ramie, aby w możliwie najlepszym stopniu kopiowały uprawiany teren. Wewnątrz nich usytuowano solidne 7-centymetrowe stalowe osie. Nowością jest również zastosowanie pofalowanych krojów talerzowych o średnicy 350 mm montowanych z przodu, przed właściwym wałem. Alternatywnie można w ich miejsce wykorzystać mały wał nożowy o średnicy 350 mm.
Podczas transportu maszyna zajmuje 3 m. Ma 13 t masy i wyposażona jest w hamulec pneumatyczny.

BK

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.