[ATR] Nowości

W sadach i winnicach

Data publikacji:

Firma Landini wprowadza do oferty nowe modele Landini Rex3 F z silnikiem Stage V do prac specjalistycznych. Innowacyjne rozwiązania technologiczne, odnowiony wygląd i możliwość zamontowania kabiny niskoprofilowej to tylko niektóre z nowości zaproponowane przez konstruktorów, które zaowocowały nominacją do nagrody „Tractor of the Year 2021”.

Linia Rex3 F obejmuje trzy modele, które napędzane są przez 4-cylindrowe, 2,5-litrowe silniki Kohler o mocy odpowiednio 55, 68 i 75 KM, z zapasem momentu obrotowego wynoszącym odpowiednio 50, 45 i 32%. Elementem wyposażenia standardowego jest przełącznik Engine Memo Switch, zapamiętujący prędkość obrotową silnika, co ułatwia wykonywanie powtarzalnych prac. Znakiem rozpoznawczym nowych ciągników marki Landini są jednak przede wszystkim zredukowane wymiary: rozstaw osi to jedynie 1,95 m, minimalny prześwit - nieco ponad 20 cm, szerokość zewnętrzna - od 1,35 do 1,62 m, masa bez przeciwwagi - 2200 kg. Zastosowanie kabiny niskoprofilowej - o szerokości od 1,16 m u podstawy do 0,86 m na poziomie dachu - sprawia, że wysokość całkowita wyjątkowo zwrotnych modeli Rex3 F to tylko 1,87 m. Kompaktowość to niejedyny atut łatwego w obsłudze ciągnika - w sukurs przychodzi jej bowiem także duża zwrotność przy kącie skrętu 55°.

Wszędobylski Rex

Udało się to uzyskać przy zachowaniu wysokiego komfortu środowiska roboczego operatora. Świadczą o tym m.in.: szeroki otwór drzwiowy zapewniający łatwy dostęp, odchylana kierownica, wielofunkcyjna deska rozdzielcza (łatwość obsługi), klimatyzacja i dostępna w opcji kamera tylna. No i oczywiście „last but not least” - znakomita widoczność we wszystkich kierunkach, dająca duży komfort pracy na zboczach czy w uprawach szklarniowych.

Oczywiście to nie wszystko. Wystarczy bowiem rzut oka na podstawowe parametry robocze. W ciągnikach zastosowano skrzynię z rewersem mechanicznym (łączna liczba biegów wynosi 16/16), dzięki którym mogą się one poruszać z prędkością od 0,4 do 40 km/h. Przydatność do różnych zadań potwierdzają możliwe do zastosowania tylne opony - o rozmiarze 20 lub 24 cali. Inną również kluczową cechą jest rozbudowany układ hydrauliczny z pompą podwójną (30+50 l/min). Zawory są sterowane mechanicznie (do 3), a udźwig podnośnika wynosi 2,7 t.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.