[ATR] Aktualności John Deereciągniki rolnicze

W pełni autonomiczny ciągnik John Deere

Data publikacji:
W pełni autonomiczny ciągnik John Deere

Podczas styczniowych targów CES 2022 odbywających się w światowej stolicy hazardu, czyli amerykańskim Las Vegas, firma John Deere zaprezentowała w pełni autonomiczny ciągnik gotowy do produkcji seryjnej - producent zapowiada wprowadzenie go do oferty jeszcze w tym roku. Nowa maszyna, której poświęcono znaczną część konferencji prasowej zorganizowanej przez koncern Deere, stanowi połączenie ciągnika John Deere serii 8R, pługa dłutowego z obsługą TruSet, systemu prowadzenia GPS oraz nowych zaawansowanych technologii.

 

Jakież to unikalne cechy wyróżniają nową maszynę? Wśród najważniejszych dotyczących bezpieczeństwa pracy należy podkreślić, iż autonomiczny ciągnik John Deere ma 6 par kamer stereo, które umożliwiają wykrywanie przeszkód w zakresie 360° oraz kalkulowanie odległości. Poza tym obrazy, które zostały zapisane przez kamery, przekazywane są poprzez głęboką sieć neuronową, która klasyfikuje każdy piksel w czasie około 100 milisekund i decyduje, czy maszyna może kontynuować pracę, czy się zatrzymać, w zależności od wykrytej przeszkody.

Co niemniej ważne, autonomiczny ciągnik stale sprawdza swoją pozycję względem swojej wirtualnej granicy, upewniając się, że pracuje we właściwym obszarze i z dokładnością mniejszą niż 2,5 cm. Aby wykorzystać taką maszynę w polu, wystarczy ją tam przetransportować, a następnie odpowiednio skonfigurować jej autonomiczną pracę. Niezwykle przydatny w takim razie okazuje się system John Deere Operations Center Mobile, dzięki któremu użytkownik może uruchomić ciągnik poprzez przeciągnięcie palcem z lewej do prawej na ekranie swojego telefonu komórkowego.

Warto podkreślić, iż w czasie gdy maszyna pracuje, rolnik może opuścić pole, aby skupić się na innych zadaniach, jednocześnie monitorując status ciągnika na swoim urządzeniu mobilnym.
To niejedyne funkcjonalności systemu John Deere Operations Center Mobile. Daje on dostęp do zdjęć, filmów oraz danych w czasie rzeczywistym i pozwala rolnikowi dostosować odpowiednią prędkość, głębokość oraz  pozostałe parametry. Z kolei w przypadku wystąpienia jakichkolwiek anomalii lub problemów z maszyną, użytkownik dostanie powiadomienie na swoje urządzenie mobilne i będzie w stanie dokonać właściwych zmian, aby zoptymalizować pracę maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.