Aktualności

W październikowym słońcu. Pokaz ciągników Zetor z maszynami Unia

Data publikacji:

Znajdująca się pod Kaliszem miejscowość Karsy była 16 października miejscem pokazów ciągników Zetor z maszynami firmy Unia. Bardzo dobra pogoda tego dnia przyciągnęła na pokazy kilkudziesięciu rolników, którzy mieli okazję zobaczyć maszyny w pracy i porozmawiać z przedstawicielami czeskiego producenta oraz fabryki z Grudziądza. Była to również dobra okazja do rozmowy na temat finansowania maszyn rolniczych z przedstawicielami Zetor Finance oraz do zapoznania się z pełną ofertą z zakresu rolnictwa precyzyjnego firmy Globtrak.

    W październikowym słońcu. Pokaz ciągników Zetor z maszynami Unia

Na polu pokazowym zaprezentowanych zostało 5 ciągników Zetor o różnych mocach, które zagregatowane były z maszynami Unii. Pierwszy, a zarazem jedyny ciągnik występujący solo to Zetor Crystal HD 170 z 6-cylindrowym silnikiem Deutz o mocy 171 KM i skrzynią przekładniową oferującą po 30 biegów do przodu i do tyłu. Skrzynia oferuje również rewers elektrohydrauliczny, 3-stopniowy wzmacniacz momentu oraz przycisk sprzęgła ręcznego na dźwigni zmiany biegów. Wydajność pompy hydraulicznej wynosi 85 l/min, a sterowanie odbywa się elektrohydraulicznie.

Pokazowe zestawy

Podczas pokazu zaprezentowano m.in. 100-konny ciągnik Forterra HSX 140 zagregatowany z 4-skibowym pługiem Unia Ibis Plus. 4-cylindrowa jednostka napędowa tego ciągnika generuje moment obrotowy na poziomie 606,6 Nm, skrzynia biegów oferuje liczbę biegów 30/30 (przód/tył) oraz rewers elektrohydrauliczny, a prędkość maksymalna ciągnika to 40 km/h. Tylny TUZ wyposażony jest w elektrohydraulikę Bosh z Hitch Tronic z dwoma siłownikami wspomagającymi. 

Najmniejszy z prezentowanych ciągników, tj. Zetor Major CL 80 o mocy nominalnej 75 KM sprzężony był z rozsiewaczem MX 1000. Sercem Majora jest 4-cylindrowy silnik Deutz z bezpośrednim wtryskiem paliwa CommonRail, spełniający normy emisji spalin Stage V. Rozsiewacz o pojemności 1000 l wyposażony jest w hydrauliczne zamykanie otworów dozujących (jednostronne), tarcze do nawozu wykonane ze stali nierdzewnej, osłonę do wysiewu skrajnego czy wskaźnik pochylenia rozsiewacza oraz instalację oświetleniową LED (MX 2500).

Kolejny zestaw to Proxima CL 100 z chyba najpopularniejszym siewnikiem na polskim rynku - Poznaniak 510/3. Ten model oferuje moc maksymalną 96 KM i moment obrotowy na poziomie 428,4 Nm. Skrzynia biegów z rewersem i 2-stopniowym reduktorem oferuje liczbę biegów 12/12 i biegi pełzające 20/4 (przód/tył). Poznaniak zaś oferuje w standardzie m.in.: oś zawieszenia 28x825mm, centralną regulację głębokości siewu, centralny i indywidualny docisk redlic, dwuczęściowe, zintegrowane kółka wysiewające do zbóż i rzepaku, bezstopniową skrzynkę przekładniową czy pomost załadunkowy.

Ostatnim prezentowanym zestawem był ciągnik Proxima HS 110 z opryskiwaczem Egret 3021. Ciągniki tej serii generują moc maksymalną 106,6 KM, a za przełożenie tej mocy na glebę odpowiada 4-stopniowa skrzynia biegów z rewersem i 2-stopniowym reduktorem. Ciągnik jest wyposażony w rewers elektrohydrauliczny - PowerShuttle i 3-stopniowy wzmacniacz momentu PowerShift.

 

Opryskiwacz Unii oferuje przede wszystkim: zbiornik główny: 2000, 2500 lub 3000 l, płuczki wirowe zbiornika głównego, suchy wskaźnik poziomu cieczy, boczny rozwadniacz eżektorowy o pojemności 40 l, sztywny dyszel górny, pompę membranowo-tłokową Zeta 260, elektrozawór sterowany elektrycznie z kabiny ciągnika, komputer Spray (niezależne utrzymanie dawki), belkę niezależną z wychyleniem sterowaną elektrohydraulicznie, układ stabilizacji wahadłowy z amortyzacją mechaniczną, układ cieczowy: stal kwasoodporna 1/2’’, rozpylacze co 50 cm, itp.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.