W Holandii John Deere wyprzedził New Hollanda

Data publikacji:
W Holandii John Deere wyprzedził New Hollanda

Liczba rejestracji w roku 2022 spadła również w Holandii. Przedstawiciel tamtejszej branży - Fedecom odnotował łącznie 3444 rejestracje, co oznacza spadek o 2,5%. Za spadek rynku odpowiedzialne były głównie standardowe ciągniki (-7,4%), z których 2507 było wyposażonych w tablice rejestracyjne.

Pozytywny jest natomiast rozwój w segmencie o mniejszej mocy: w 2022 r. zarejestrowano 937 ciągników kompaktowych, co odpowiada wzrostowi o 13,6%. Tradycyjnie dane dotyczące rejestracji marek w Holandii są podawane z rocznym opóźnieniem, tak że jak na razie dostępne są tylko za rok 2021. Tutaj Fedecom zgłasza zmianę na szczycie. John Deere (+1,8%) zapewnił sobie pierwsze miejsce z 19,6-proc. udziałem w rynku, wyprzedzając New Holland (-7,2%) z 18,9-proc. udziałem w rynku. Fendt wrócił na trzecie miejsce w 2021 roku z +16,6, umacniając swoją pozycję rynkową (13,6 udziału w rynku). 
 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.