Gospodarka i rolnictwo

W fazie spowolnienia

Data publikacji:

Indeks ogólnego klimatu biznesowego dla przemysłu maszyn rolniczych w Europie nadal gwałtownie spada po osiągnięciu ujemnego poziomu w lipcu br. po raz pierwszy od czasu krachu w następstwie Covid-19. 

    W fazie spowolnienia

W sierpniu indeks spadł z -7 pkt. do -22 pkt. (w skali od -100 do +100), co jest jednym z najostrzejszych spadków w historii badania. Po osiągnięciu szczytowego poziomu zamówień na początku roku, wielkość zamówień uległa ponownemu znacznemu zmniejszeniu i obecnie odpowiada okresowi produkcji wynoszącemu 4,4 miesiąca, co jest nadal wysokim wynikiem w porównaniu długoterminowym, ale znacznie niższym niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich dwóch lat. W przypadku co drugiego producenta obroty wynikające z redukcji portfela zamówień nadal zapewniają stabilizację lub nawet wzrost obrotów w bieżącym roku.

Jednak w perspektywie nadchodzących zamówień około 60% firm spodziewa się dalszego spadku, podobnie jak w poprzednich miesiącach. W szczególności pogorszył się poziom zaufania na rynku europejskim. Jednocześnie nie ma już żadnego rynku europejskiego, dla którego większość uczestników badania miałaby pozytywne oczekiwania dotyczące obrotów. Tak więc, podczas gdy podaż producentów nadal się zmniejsza, niepewność po stronie rynku zdecydowanie wysunęła się na pierwszy plan.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.