W czerwcu koniunktura oceniana jest mniej negatywnie

W czerwcu koniunktura oceniana jest mniej negatywnie

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury dla sektora maszyn rolniczych w Europie poprawił się nieznacznie w ostatnich tygodniach i kształtuje się na poziomie minus 47 pkt. - podała Europejska Federacja Przemysłu Maszyn Rolniczych (CEMA).

Obecna poprawa wynika przede wszystkim z mniej negatywnych oczekiwań na przyszłość. W ostatnim miesiącu 75% przedstawicieli branży oczekiwało spadku obrotów, podczas gdy „tylko” 56% przedstawicieli branży spodziewa się spadku obrotów w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Ograniczenia podczas pandemii COVID-19 nadal obowiązują, ale zostały jeszcze bardziej zmniejszone w drodze do klienta docelowego. Średnio we wszystkich firmach biorących udział w badaniu wykorzystanie mocy produkcyjnych wynosi 83% poziomu przed COVID-19. W porównaniu do ostatniego miesiąca najbardziej poprawiły się warunki po stronie dystrybucji, jednak to ona powoduje nieco więcej problemów niż strona dostawcy, która obecnie ponownie jest w stanie dostarczać maszyny na poziomie 88% przed COVID-19.

Na rynku europejskim oczekiwania uczestników badania również uległy poprawie, ale nadal wyraźna większość spodziewa się spadku obrotów ze wszystkich regionów z wyjątkiem Skandynawii.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 12/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę


Reklama
Powiązane artykuły