Nowości

Vogelsang - Vogelsang na fali wznoszącej

Data publikacji:

W momencie, gdy wielu producentów rolniczych narzeka na kiepską sprzedaż i planuje cięcia, informacja o wzroście obrotów i zwiększeniu produkcji brzmi co najmniej pokrzepiająco. A tak jest w przypadku marki Vogelsang, która 2016 rok może zaliczyć do udanych. Wiele również wskazuje, że kolejne lata dla niemieckiej marki będą równie optymistyczne.

Hugo Vogelsang Maschinenbau GmbH to firma produkcyjna zajmująca się między innymi produkcją pomp rotacyjnych czy węży wleczonych wykorzystywanych podczas rozlewu gnojowicy. Inżynierowie Vogelsang projektują również urządzenia rozdrabniające, rozdzielacze i wiele innych wykorzystywanych w rolnictwie, ale także w przemyśle, kolei, instalacjach biogazowych czy oczyszczalniach ścieków.

Miniony, 2016 rok był dla niemieckiego producenta bardzo udany. Utworzono oddziały przedsiębiorstwa w Brazylii i Rosji, a w Holandii przejęto dilera maszyn Bos Benelux. Rozbudowano istniejące oddziały w Austrii i Australii. Aktualnie powstają dwa kolejne zakłady produkcyjne w Chinach i Indiach. W ofercie pojawiły się nowe produkty, takie jak DisRuptor, system do mechanicznej dezintegracji w biogazowniach, a na półce wystawowej kolejne nagrody jak srebrny medal Innovation Award EnergyDecentral 2016. Co więcej, roczne obroty Vogelsang wzrosły o 7 mln euro i wyniosły łącznie 92 mln euro.

„Naszym celem jest dalszy rozwój na płaszczyźnie międzyna­rodo­wej w ciągu kolejnych pięciu lat i znaczne rozbudowanie sieci zakładów do 2020 roku.” - skomentował Harald Vogelsang zarządzający firmą Hugo Vogelsang Maschinenbau GmbH.
Nowe oddziały, plany dotyczące rozbudowy - wszystko to wiąże się z nowymi miejscami pracy. W ubiegłych miesiącach zwiększono poziom zatrudnienia w spółkach Vogelsang na całym świecie do ponad 800 osób. Przy czym w samym Essen/Oldenburg, czyli w głównej siedzibie firmy zatrudniono ponad 60 nowych pracowników. Jest to związane ze zwiększeniem przestrzeni produkcyjnej o nową halę o powierzchni ok. 2 000 m2. “Najwięcej produkujemy w Niemczech i tak ma też pozo­stać.” - dodał Harald Vogelsang.

bk
Fot. firmowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.