[ATR] Aktualności

Vogelsang - Światowa ekspansja

Data publikacji:

Firma Vogelsang zwiększyła w roku obrotowym 2017 swoje obroty o 14% do poziomu ok. 105 mln euro, pozostając tym samym na kursie wzrostowym. W ślad za tym oczywiście postępuje zwiększenie oferty produktowej.

W ubiegłym roku u­tworzyliśmy dodatkowe zakłady produkcyjne i spółki córki, m.in. w Rosji, Brazylii, Maroku, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Portugalii, a także rozbudowaliśmy istniejące zakłady. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom także w innych krajach naszą wysoką jakość w zakresie doradztwa i serwisu - powiedział Harald Vogelsang, szef firmy. W ub. roku liczba pracowników wzrosła do ponad 900 osób, co jest efektem rozszerzenia sieci oddziałów i włączenia do Grupy Vogelsang firmy beba Technology.

Rozszerzenie portfolio w zakresie techniki rolniczej

Zwiększyła się również oferta produktowa. W zakresie techniki rolniczej firma Vogelsang wpro­­wadziła na rynek ulepszony system do precyzyjnego rozle­wania gnojowicy. Nowa jednostka sterująca ułatwia rozlewanie gnojowicy i obsługę uk­ładu wę­ży wleczonych. Producent wszedł również w nowy obszar działalności w rolnictwie - za sprawą systemu Flow Performance Monitor umożliwiającego precyzyjne dawkowania nawozów stałych i płynnych.

Innowacje także w zakresie pomp

Dla pomp z tłokiem obrotowym serii VX firma Vogelsang skonstruowała aluminiowe obudowy i rdzenie, dzięki którym charakteryzują się niską masą i nadają szczególnie do stosowania w pojazdach zbiornikowych w rolnictwie i do transportu drogowego. Warto zwrócić uwagę również na system RoadPump Plus - nowy i już nagradzany (nagroda za innowacyjność „busplaner 2018” w ka­tegorii warsztat) produkt firmy Vogelsang. To łatwe w obsłudze rozwiązanie ułatwia higieniczne usuwanie ścieków z autobusów i odcią­ża opera­to­rów stacji paliw i punktów obsługi podróżnych.
Aby realizować dalsze innowacje w zakre­sie produktów, firma Vogelsang planuje także w 2018 r. kolejne poważne inwestycje w park maszynowy, prace badawczo-rozwojowe oraz budynki.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.