[ATR] Nowości

Vogelsang rozdrabniacz do gnojowicy RotaCut RCX-58H

Data publikacji:

Niemiecka firma Vogelsang, znany producent pomp rotacyjnych czy maceratorów przepływowych kładzie duży nacisk na przyjazną dla środowiska produkcję trwałych produktów. Podczas tegorocznych targów Euro tier i EnergyDecentral Vogelsang zaprezentowała m.in. prototyp ulepszonego rozdrabniacza do gnojowicy RotaCut RCX-58H.

Nowa technologia rozprowadzania z uwzględnieniem ekonomiki pracy stała się głównym założeniem firmy Vogelsang, wynalazcy systemu spulchniarki. Rolnicy otrzymali szeroką gamę rozwiązań do sprawnego i precyzyjnego rozprowadzania gnojowicy. – Właściwości płynnej gnojowicy, warunki glebowe, zasiane rośliny lub nawożona powierzchnia mają kluczowe znaczenie dla określenia, która metoda rozprzestrzeniania jest najbardziej odpowiednia. Rolnicy mogą teraz oszczędniej i szybciej rozprowadzać gnojowicę za pomocą wydajnej, indywidualnie planowanej technologii rozprowadzania – mówi Harald Vogelsang, dyrektor zarządzający Vogelsang.

Krok w przyszłość

Poza nowymi technologiami rozprowadzania, które już funkcjonują na rynku i zostały sprawdzone w praktyce, firma Vogelsang przedstawiła prototyp ulepszonego rozdrabniacza RotaCut RCX-58H. RotaCut, dzięki ulepszonej wydajności cięcia i wysoce skutecznej funkcji separacji, zapewnia niezawodne rozdrabnianie materiałów chropowatych i włóknistych, a co za tym idzie, bezproblemowe wykorzystanie gnojowicy. – W ramach udoskonalania RotaCut wprowadziliśmy niewielkie poprawki, które znacznie ułatwiają konserwację rozdrabniacza. Wymiana części zamiennych jest teraz jeszcze szybsza i łatwiejsza – tłumaczy Harald Vogelsang. Maszynę wyposażono w nowy czujnik, który określa dokładne zużycie ostrza tnącego, co przyczynia się do spokojnego zaplanowania prac konserwacyjnych z dużym wyprzedzeniem. RotaCut RCX-58H zapewnia również wysoki stopień bezpieczeństwa operacyjnego poprzez monitorowanie uszczelnienia komory wstępnej i automatycznego sterowania przepływu i ciśnienia cięcia, przy wykorzystaniu przyspieszonego chłodzenia (ACC). Zastosowana tutaj jednostka napędowa może zostać zmodernizowana w istniejących modelach RotaCut. Modyfikacja głowicy tnącej RotaCut pozwoliła firmie Vogelsang zmniejszyć jej mase o 30 kilogramów.

Precyzja w każdym calu

Pompę rotacyjną VX udaje się dostosować niemal do każdej wymaganej wydajności i każdego zakresu ciśnienia. W ekonomiczny sposób pompuje wszystko, co płynie, a nawet więcej: ścieki, osad, obornik, gnojowicę czy biozawiesiny. Seria VX w wersji aluminiowej o zmniejszonej masie podzespołów zainstalowanych na cysternach gnojowicy stała się istotnym elementem dla rolników, którzy dbają o utrzymanie ciężaru pustego pojazdu na jak najniższym poziomie. Zwiększa to możliwy ładunek, czyniąc pracę oszczędniejszą. Dzięki niskiej masie aluminiowej wersji pompy rotacyjnej VX z serii 2, Vogelsang oferuje wytrzymałą i niezawodną technologię pompowania, która jest na tyle wszechstronna, że można ją zainstalować na każdym pojeździe z gnojowicą. Aluminiowa konstrukcja pozwala zredukować masę różnych modeli pomp do zaledwie 126,5 kg.
DosiMat DMX  to precyzyjny dystrybutor umożliwiający dokładne rozrzucanie materiału. Firma Vogelsang zmodernizowała i udoskonaliła swój model precyzyjnego dystrybutora. Dzięki modyfikacji wirnika DosiMat DMX zyskał elastyczność rozrzutu z maksymalną dokładnością. Tego typu rozwiązania gwarantują sukces w dobie dbałości o ochronę środowiska.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.