[ATR] Technika

Vogel & Noot - Najnowsza generacja

Data publikacji:

Maksymalna prostota obsługi i duża stabilność – wszystko to, według firmy Vogel & No-ot, zapewniają nowe pługi o nazwie plus Helios 400. Maszyny w wariantach od 4 do 7 korpusów płużnych sprawdzą się, według producenta, z silnymi ciągnikami z przedziału mocy 180-400 KM. Nowe ramy pługów doskonale radzą sobie z pracą na zboczach.

Według producenta ograniczona liczba hydraulicznych złączy w ciągnikach nie jest już problemem, dzięki nowemu rozwiązaniu o nazwie VNHD COMBOX, za pomocą którego  hydrauliczne funkcje pługa mogą być obsługiwane w prosty sposób „za jednym dotknięciem przycisku”.
Najnowszą funkcją w maszynach jest hydrauliczna regulacja pochylenia ramy pługa, za którą odpowiada cylinder obrotowy pługa. Hydraulicznie regulowana jest również szerokość robocza – odbywa się ona poprzez centralnie umieszczony cylinder na bloku regulacyjnym (regulację można zamontować w każdej chwili). Głębokość robocza nowych maszyn regulowana jest za pomocą koła podporowego, które może być umieszczone blisko ramy pługa, pozwalając na optymalną orkę przy krawędziach pól. Szerokie koła (770 mm) charakteryzuje wysoka nośność. Cylinder Vario z mechanizmem hydraulicznego obrotu optymalizuje kąt i środek ciężkości nowych pługów, zapewniając bezproblemowe, gładkie obracanie. Szerokość robocza korpusów regulowana jest hydraulicznie w zakresie 30-60 cm.

Stabilność i większa żywotność

Nowo opracowany system Shell Power Frame (SPF system) to połączenie między obrotnicą pługa a rurą ramy (za pomocą wytrzymałej blachy). To wszystko w połączeniu z optymalną integracją z pierwszymi trzema korpusami zapewnia maksymalną stabilność i zwiększoną żywotność pługa. W konstrukcji maszyn zastosowano specjalne materiały, co pozwoliło na obniżenie ich masy przy zachowaniu dużej stabilności. Odległość między korpusami (do 115 cm) pozwala na niezakłóconą pracę nawet przy dużej ilości resztek pożniwnych.
Korpusy w nowych maszynach wyposażone zostały w zabezpieczenie na śruby ścinane, które działa przy sile przekraczającej 7,5 t. Jest to według producenta najwyższa siła w stosunku do innych rozwiązań, oferowanych na rynku. Przedpłużki również zabezpieczone są przed uszkodzeniem i mogą być regulowane bez użycia narzędzi. W opcji dostępny jest krój tarczowy o średnicy 600 mm.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.