Technika

Vizen - Zaprawianie w usługach

Data publikacji:

Coraz większe doświadczenie w świadczeniu usług czyszczenia i zaprawiania ziarna oraz mała konkurencyjność – to kapitał, na którym chce bazować firma Vizen. Firma rozwija swoją działalność m.in. w oparciu o usługi w zakresie czyszczenia i zaprawiania ziarna.

Firma Vizen z siedzibą w m. Osina w Zachodniopomorskiem swoją działalność zaczęła w 2014 r. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą stacjonarnych czyszczalni rotacyjnych (bębnowych) francuskiej firmy Denis, o wydajności od 5 do 200 t/h, oraz maszyn przewoźnych do czyszczenia i zaprawiania ziarna marki Satim. Fundament działalność firmy stanowią jednak usługi czyszczenia i zaprawiania ziarna. – Na rynku polskim widać większe zainteresowanie samymi usługami niż kupnem tego typu maszyn, których koszt w przypadku gospodarstw rolnych nie zorientowanych na świadczenie usług zewnętrznych jest wysoki. Zupełnie inaczej to wygląda, gdy mamy możliwość przemieszczania się z tą mobilną jednostką w różne miejsca - działamy na terenie całego kraju, choć najwięcej zleceń wykonujemy w zachodniej części kraju, głównie na Dolnym Śląsku – wyjaśnia Andrzej Kałuziński, właściciel firmy Vizen. – Jedziemy wszędzie tam, gdzie mamy zapewniony przynajmniej jeden dzień pracy - w przypadku pszenicy jest to rząd wielkości 40-50 ton, co daje około 10 h pracy. Koszt takiej usługi przy typowych zbożach to około 150 zł netto za tonę plus zaprawa – dodaje.

Mobilna czyszczarko-zaprawiarka

Firma Vizen prowadzi działalność usługową w zakresie oczyszczania i zaprawiania wszystkich rodzajów ziarna za pośrednictwem jednostki Unimo 445 Sdi, osadzonej na dwuosiowej (tandem) przyczepie samochodowej o nośności 3,5 t. Wyróżniający się dużą wydajnością model z zasilaniem elektrycznym (400V – 32A) jest jednostką zautomatyzowaną. Podnośnik zasilający ustawiany jest w pozycji roboczej przy pomocy jednej, łatwej w obsłudze dźwigni. Wielofunkcyjny, kolorowy ekran dotykowy informuje operatora „na bieżąco” o wskaźnikach pracy i wydajności maszyny.
W wyposażeniu standardowym Unimo 445 SDi są: 4-elementowy tryjer bębnowy o średnicy 630 mm, z regulacją obrotów i pochyłu, aspirator pyłu, łopatkowy podajnik z podnośnikiem o długości 2,4 m do wysypu zanieczyszczeń na przyczepę lub do big-bagów, 120-litrowy zbiornik na wodę oraz zespół pomp sterujących dozowaniem zaprawy. Zaprawiarka wyposażona jest w wagę elektroniczną umożliwiającą precyzyjne rozliczania wykonywanych usług, system precyzyjnego dawkowania zaprawy, a także prosty mikser łopatkowy. Podajnik wysypowy oczyszczonych nasion do wyładunku luzem lub worków big-bag, o długości 3 m, podnoszony hydraulicznie i obracany o 170°, pozwala na wyładunek na odległość do 3,15 m.

GA
fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.