Nowości

Vicon wprowadza nową kombinację kosiarek

Data publikacji:

Vicon rozszerza swoją ofertę potrójnych kosiarek dyskowych o nową, wytrzymałą konstrukcję jaką jest EXTRA 787T. Kombinacja o szerokości koszenia 8,75 m z innowacyjnym zawieszenia QuattroLink zaprojektowanym specjalnie na wydajne dni.

Całkowicie nowy model kosiarki EXTRA 787T jest oparty na platformie stosowanej w serii EXTRA 700 i zawiera sprawdzone funkcje, takie jak zawieszenie od samochodu wyścigowego QuattroLink, stalowe palce kondysjonera SemiSwing oraz dwustronną regulację szczeliny kondycjonera. EXTRA 787T została opracowana z myślą o maksymalnej wydajności i oferuje doskonałe kopiowanie terenu, prostę obsługę oraz dokładne koszenie dzięki trójkątnym dyskom z trzema nożami.

Jest to kosiarka składająca się z dwóch 3,2-metrowych jednostek koszących, gdzie każda posiada 8 naprzemiennie obracającymi się trójkątnych dysków. Kombinacja ta może być obsługiwana przez ciągniki o mocy od 180 KM. EXTRA 787T jest dostępna w standardzie z mechanicznym sterowaniem lub z dodatkowym komfortem jakim jest opcjonalny dżojstik ComfortControl z elektro-hydraulicznym składaniem i rozkładaniem.

– EXTRA 787T jest rozszerzeniem oferty potrójnych kosiarek dyskowych Vicon dostępnych dla firm usługowych oraz dużych gospodarstw rolnych – mówi specjalista produktowy Stefan Zimmermann. – Jest to wysokiej klasy maszyna zaprojektowana z myślą o wymagających warunkach, a zawieszenie QuattroLink zapewnia wyjątkowe kopiowanie terenu w tym segmencie – dodaje.

 

Dokładne kopiowanie terenu

Zawieszenie QuattroLink zapewnia precyzyjne kopiowanie podczas pracy w najtrudniejszych warunkach. Koncepcja centralnego zawieszenia listw tnących na 4 ramionach zapewnia kosiarce wyjątkowe kopiowanie terenu przy znacznych prędkościach oraz na nierównych łąkach. Zawieszenie pozwala kosiarce na jej ruch poprzecznej w zakresie 30° oraz  400 mm w górę i 300 mm w dół co jest absolutnym hitem.

Zabezpieczenie najazdowe non-stop zapewnia 100% ochronę na całej szerokości roboczej kosiarki, w tym również części najbliżej ciągnika. Wewnętrzna część kosiarki nie ma czynników ograniczających. Gdy uderzysz w przeszkodę na polu, kosiarka natychmiast przesunie się do tyłu i do góry, a następnie powróci do pierwotnej pozycji.

 

Wielokrotna regulacja

EXTRA 787T została zaprojektowana z wieloma rozwiązaniami zwiększającymi wydajność. Oprócz trwałych wykonanych ze stali palców SemiSwing, EXTRA 787T posiada również podwójną regulację szczeliny kondycjonera, dobrze znaną cechę w całej serii kosiarek EXTRA 700. Szczelinę kondycjonera można regulować zarówno na przednim, jak i tylnym końcu, aby zapewnić optymalną regulację w stosunku do ilości masy. Podczas koszenia pierwszego pokosu gdzie plon jest obfity można wybrać całkowite otwarcie z przodu oraz z tyłu, aby umożliwić przejście ogromnej ilości materiału bez zatorów.

 

Łopatki do szerokiego rozrzucania są standardem w EXTRA 787T zarówno jak zaweżacze pokosu, które automatycznie rozsuwają się podczas przesuwania do środka, co zapewnia dokładne składanie pokosu. Kiedy nie są używane, łopatki rozrzucające jak również zaweżacze pokosu pozostają na maszynie, bez konieczności ich demontażu.

 

Wydajny transport

EXTRA 787T składa się w bezpieczną pozycję transportową, powyżej 90° w tzw. trójkąt, co zapewnia stabilny rozkład masy, a także, utrzymuje listwy tnące kosiarek z dala od koron drzew podczas transportu. Zewnętrzne osłony FlexProtect składają się hydraulicznie do pozycji transportowej (opcjonalnie), bez konieczności opuszczania kabiny ciągnika. Stabilne stopy podporowe do parkowania pionowego są standardem, minimalizując przestrzeń pod zadaszeniem podczas przechowywania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.