Nowości

Vervaet - Zjadacz buraków Beet Eater w Polsce

Data publikacji:

Beet Eater, czyli w wolnym tłumaczeniu zjadacz buraków, to kombajn opracowany przez holenderską firmę Vervaet. Maszyny tej firmy dostępne są również w naszym kraju.

Rynek kombajnów do buraków dostępnych w naszym kraju powiększył się. Do palety kilku znanych konstrukcji dołączyła maszyna o nazwie Vervaet Beet Eater 625. To nowość w Polsce i premiera w ofercie firmy Agro-Sieć Maszyny, która jest dystrybutorem produktów Vervaet. Jest to holenderska marka założona w 1974 r. przez braci Fransa i Richarda Vervaetów w miejscowości Biervliet. Jedną z głównych gałęzi działalności przedsiębiorstwa było i jest produkowanie kombajnów do buraków cukrowych. Model Vervaet Beet Eater 625 to najnowsza odsłona rozwijanego od lat modelu, który zdobył wielu zwolenników w całej Europie.
Czyści buraki w momenciewyciągania ich z gleby

Maszyna napędzana jest 12,9-litrowym silnikiem DAF Paccar MX375 o mocy 510 KM. 6-cylindrowa jednostka napędowa wprawia w ruch 6-kołowy układ jezdny. Długa na 14 m maszyna podczas transportu drogowego może rozpędzić się do 30 km/h, podczas gdy maksymalna prędkość maszyny na polu wynosi 15 km/h. Należy podkreślić, że wszystkie koła w kombajnie Vervaet są sterowane. Tylne koła umieszczone obok siebie obracają się między przednimi kołami. Plantatorzy uprawiający buraki w terenie górzystym i pagórkowatym mogą wyposażyć Beet Eatera w system hydraulicznego poziomowania maszyny.
Kombajn Vervaet może być wyposażony w ogławiacz typu Combi 2 Topper. Jest również możliwość skorzystania ze zintegrowanego ścinacza liści. Holenderska maszyna oferowana jest z wyorywaczem lemieszowym oraz kołowym. Jak zaznaczają inżynierowie Vervaet, Beet Eater 625 „czyści buraki w momencie wyciągania ich z gleby”, przy czym 50% zanieczyszczeń usuwają pierwsze dwie turbiny. Łącznie system czyszczący obejmuje 8 turbin.
Buraki transportowane są do pojemnego zbiornika o ładowności 25 ton (pojemność 40 m³). Stamtąd zebrany materiał trafia na przenośnik i dalej na przyczepę. Holenderska maszyna umożliwia wyładunek na wysokości od 2,5 do 4 m.
Sterowanie kombajnem odbywa się za pomocą wielofunkcyjnego dżojstika. W zasięgu kciuka producent rozmieścił kilka przycisków, które umożliwiają m.in. opuszczanie i podnoszenie przyrządu żniwnego, ustalenie prędkości pracy czy włączenie oraz wyłączenie procesu rozładunku zbiornika. Wszystkie kluczowe dla postępu prac funkcje dostępne są na kolorowym wyświetlaczu. Dotykowy panel o przekątnej 10 cali pozwala na wygodny dostęp do najważniejszych parametrów pracy maszyny. Pokazuje informacje na temat pracy, takie jak czas, spalanie, liczba przepracowanych hektarów. Umożliwia również dokonywanie korekt i nadzorowanie całego zabiegu.
Warto podkreślić, że operator kombajnu Vervaet pracuje w komfortowych warunkach. Kabina wyposażona jest w system automatycznej klimatyzacji, radio, a także odtwarzacz muzyczny.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.