[ATR] Aktualności Valtra

Valtra - SmartTour rozpoczęte

Data publikacji:

Dwoma polskimi pokazami polowymi w pierwszej połowie marca Valtra zainaugurowała swój europejski Smart Tour 2019. Zaplanowana do grudnia, piąta już edycja imprezy zawita do kilkunastu krajów, w tym ponownie do Polski jeszcze we wrześniu.

Pierwsze polskie pokazy odbyły się 4-6 marca w dobrze znanych Bednarach koło Pobiedzisk w woj. wielkopolskim oraz 8-9 marca w miejscowości Zienki koło Sosnowicy w woj. lubelskim. Zaprezentowano łącznie 9 ciągników najnowszej, czwartej generacji, w tym 4 z serii T, 3 modele z serii A oraz po jednym z serii N i S - flagowy 405-konny S394. Pokazy w obu lokalizacjach zgromadziły łącznie ok. 500 osób, w tym licznych słuchaczy szkół rolniczych.

Pokazy w stacjach

W tym roku pokazy odbywały się w formule czterech stacji tematycznych, na których prezentowano zarówno ciągniki, jak i technologie. Pierwszą stację poświęcono modelom Valtra A4 („Machine of the Year 2019” na targach SIMA w kategorii ciągników poniżej 150 KM), a rolnicy mogli zapoznać się z dwoma modelami A104 MH4 oraz specjalnie wyposażonym A114 Unlimited z przednim TUZ i WOM oraz czarnymi felgami. Mieli także okazję przetestować podczas jazd długo oczekiwaną w tej serii, najnowszą przekładnię HiTech 4 o liczbie biegów 16/16, z 4-stopniowym powershiftem na każdym biegu i elektrohydraulicznym rewersem  Power Shuttle.
Na drugiej stacji skupiono się na modelach N174 Versu oraz T174 Versu, T154 Direct, T144 Active i T254 Active, wyposażonych w silniki zgodne z normą emisji spalin Stage V. Stworzono możliwość przetestowania nowej, pneumatycznie amortyzowanej przedniej osi w ciągnikach serii N oraz przekładni bezstopniowej Direct w ciągniku serii T, jak również odbycia jazdy próbnej z prędkością nawet 57 km/h.
Stacja trzecia prezentowała zaawansowane technologie inteligentnego rolnictwa, takie jak zmienne dawkowanie AgControl, kontrola sekcji, nawigacja GPS czy usługa telemetryczna Valtra Connect, która po zakończeniu etapu pilotażowego trwającego od początku roku 2018 została już oficjalnie wprowadzona do ciągników z serii N i T z podłokietnikiem SmartTouch, a w modelach z serii A i S pojawi się do końca tego roku (usługi Valtra Connect są w cenie detalicznej nowych ciągników i przez pierwsze 3 lata są bezpłatne).
Na stacji czwartej można było zapoznać się z pełną paletą rozwiązań dostępnych poprzez studio Valtra Unlimited. Jego zadaniem jest indywidualizacja ciągników „szytych” na miarę potrzeb i upodobań klienta, przy wykorzystaniu bogatej listy wyposażenia, kolorystyki, stylizacji i specjalistycznych rozwiązań (podczas pokazów zwracały m.in. uwagę białe ciągniki na czarnych felgach i oponach Continental, prosto ze studia Unlimited). Na stanowisku ofertę ogumienia rolniczego przedstawiała również firma Continental, partner tegorocznego Valtra SmartTour.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.