[ATR] Nowości Valtra

Valtra - Sadownicza premiera

Data publikacji:

W trakcie tegorocznej edycji Agritechniki w Hanowerze firma Valtra po raz pierwszy zaprezentowała nowe ciągniki z serii F do pracy w sadach i winnicach.

Seria F składa się z czterech modeli o mocy od 75 do 105 KM. Czterocylindrowa jednostka napędowa o pojemności 3,4 l, z układem Common Rail, jest zgodna z normą emisji spalin Stage IIIB. Nowe ciągniki mogą mieć szerokość od 1,3 do 1,5 m dla modelu wąskiego oraz 1,5-1,8 m dla modelu podstawowego. Ich standardowe wyposażenie obejmuje kabinę z układem ogrzewania i klimatyzacji, natomiast szerszy model jest opcjonalnie dostępny z otwartą kabiną i ramą bezpieczeństwa (ROPS). Wysokość modelu z otwartą kabiną, bez układu ROPS, to jedynie 1,4 m, co sprawia, że ciągnik ten jest idealnym rozwiązaniem do prac prowadzonych w konstrukcjach zadaszonych lub pod pergolami.
Pomimo niewielkich rozmiarów ciągniki z serii F wyposażone są w łatwy w obsłudze, wszechstronny układ hydrauliczny, który zapewnia wydajność od 68 do prawie 100 l/min, w zależności od modelu. WOM umożliwia dwie nastawy prędkości: 540+540E lub 540+1000, a także prędkość zależną. Nowe traktory Valtra wyposażone są także w przekładnię z 24 przełożeniami dostępną z rewersem mechanicznym lub hydraulicznym z biegami Powershift. Oprócz intensywnej, specjalistycznej uprawy roślin ciągniki z serii F mogą także wykonywać m.in. prace komunalne.
Nowe ciągniki Valtra z serii F będą dostępne w sprzedaży od początku 2020 r. W pierwszej kolejności pojawią się we Francji, Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Austrii i Niemczech, a w okresie późniejszym na innych rynkach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.