[ATR] Nowości Valtraciągniki rolnicze

Valtra - Pora na serię Q

Data publikacji:
Valtra - Pora na serię Q

Ciągniki Valtra znane są ze swojej wszechstronności i niezawodności. Teraz piąta generacja tych maszyn zostaje uzupełniona całkowicie nową serią Q, która plasuje się pomiędzy popularnymi liniami T oraz S. Nowa seria przeznaczona jest głównie dla dużych gospodarstw rolnych i firm usługowych, czyli tam gdzie liczy się wysoka wydajność połączona z inteligentną technologią.

Ciągniki z serii Q wyposażone są w nowoczesny układ napędowy. Dostępne będzie w sumie 5 modeli z silnikiem o pojemności 7,4 l i mocą od 230 do 305 KM. Jednostka ta zapewnia niezawodność i oszczędność paliwa dzięki funkcji EcoPower, maksymalna moc jest dostępna od 1850 obr./min, a maksymalny moment obrotowy utrzymuje się na stałym poziomie w zakresie od 1000 do 1500 obr./min. Ponadto, aby utrzymać jak najniższe zużycie paliwa, przekładnią AGCO CVT steruje elektroniczny układ zarządzania, który automatycznie optymalizuje obroty silnika pod względem wykonywanej pracy i odpowiednio rozdziela moc. Charakterystyka pracy układu napędowego może być również ustawiona pod indywidualne preferencje operatora.

Konstrukcja ciągnika, przy jego masie ok. 9 ton, zapewnia wysoką stabilność podczas pracy, a także płynną, bezpieczną i komfortową jazdę. Niska wysokość całkowita i długi rozstaw osi obniżają środek ciężkości, zawieszenie pneumatyczne zapewnia krótszy czas reakcji i zwiększa przyczepność, natomiast kabina oraz oś przednia mają zawieszenie pneumatyczne dające większą wygodę podczas użytkowania.

Inteligentne technologie dla rolnictwa precyzyjnego

 Kabina operatora została stworzona pod kątem zapewnienia najlepszej widoczności, ergonomii i komfortu pracy. Do dyspozycji kierowcy jest np. wielokrotnie nagradzany i łatwy w obsłudze podłokietnik SmartTouch wspomagający inteligentne rozwiązania. Zaawansowane moduły telemetryczne Valtra Connect i funkcje zarządzania zadaniami zintegrowano z  systemami FMIS i Agrirouter. Do tego jest jeszcze system SmartTurn w połączeniu z funkcją Auto U-pilot, który zwiększa łatwość obsługi ciągnika i pozwala na automatyzację prac polowych. Minimalizuje również ryzyko nadmiernego zagęszczania gleby przy pokonywaniu zakrętów.

Specjalnie dla nowej serii ciągników Q firma Valtra wprowadziła program certyfikacji dla dilerów, zapewniający klientom wiedzę ekspercką zarówno podczas sprzedaży, jak i w zakresie obsługi posprzedażnej. Oprócz tego certyfikowani dilerzy, wykorzystując najnowsze narzędzia zdalnej diagnostyki, mogą z większym wyprzedzeniem zaplanować niezbędne działania serwisowe.

Indywidualna optymalizacja ciągnika 

Dzięki programowi Valtra Unlimited klienci firmy mają możliwość indywidualnego dostosowania ciągnika z serii Q do własnych wymagań. W tej kwestii można np. wybrać kolor maszyny, zmodernizować kabinę czy też zastosować specjalistyczne adaptacje do pracy w polu lub na drodze.

Automatyczny układ centralnego smarowania zapewnia sprawną pracę ciągnika i pozwala uniknąć pracochłonnego smarowania ręcznego, a inteligentny system centralnego pompowania opon chroni strukturę gleby na polu, zmniejszając jednocześnie zużycie paliwa na drodze.
Ciekawie prezentują się rozwiązania dotyczące sytemu oświetlenia w technologii LED, które znacząco zwiększają bezpieczeństwo użytkownika maszyny. System bowiem w automatyczny sposób włącza sygnały świetlne po przekroczeniu prędkości 25 km/h, a dzięki funkcji follow-me-home oświetla teren wokół maszyny jeszcze w chwilę po opuszczeniu kabiny przez kierowcę.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.