[ATR] Aktualności Valtra

Valtra/Nokian - Szybko i autonomicznie Valtra T254 Versu

Data publikacji:

Co prawda jest jeszcze październik, ale w ostatnich latach aura bywa tak kapryśna, że zima może nadejść lada dzień, a wraz z nią opady śniegu. A jak sobie z nim radzić pokazały fińskie firmy Valtra i Nokian, które w marcu br. roku ustanowiły rekord świata w szybkości odśnieżania.

Uzbrojony w pług bezzałogowy autonomiczny ciągnik Valtra T254 Versu na oponach Nokian Hakkapeliitta TRI odśnieżał bezpiecznie zamkniętą drogę w południowej Finlandii z prędkością 73,171 km/h.
Tegoroczny wyczyn to nie jedyny rekord duetu Valtra-Nokian Tyres uzyskany w warunkach zimowych. W roku 2015 legendarny kierowca rajdowy Juha Kankkunen prowadząc ciągnik Valtra T234 Versu, również na oponach Nokian Hakkapeliitta TRI, ustanowił aktualny rekord prędkości jazdy traktorem po lodzie wynoszący aż 130,165 km/h.

Dobre na zimę

Tak znaczne przekroczenie standardowej prędkości na śliskiej nawierzchni, zwłaszcza z zamontowanym z przodu narzędziem, stanowi duże wyzwanie nie tylko dla ciągnika, ale i dla ogumienia. Opony Nokian Hakkapeliitta TRI ze specjalnie zaprojektowanym układem klocków bieżnika zapewniają odpowiednią stabilność na zaśnieżonych i oblodzonych nawierzchniach. – Przewidywalność opon Nokian Hakkapeliitta TRI i ich zachowanie jak opon samochodowych, a także dobra przyczepność sprawiają, że stały się one popularne wśród firm wykonujących prace zimowe. Dzięki tym samym zaletom doskonale sprawdzają się one także przy rekordowych prędkościach – wyjaśnia Toni Silfverberg, dyrektor sprzedaży i marketingu w spółce Nokian Heavy Tyres.

Otwarci na innowacje

Jako czołowy nordycki producent ciągników, Valtra może pochwalić się długą historią budowania maszyn do utrzymania dróg w warunkach zimowych. Przygotowany do rekordu model T254 Versu wyróżniał się jednak nie tylko zimowym ogumieniem i niestandardowo wysoką prędkością maksymalną, lecz także możliwością pracy autonomicznej. Zdecydowano się na takie rozwiązanie, gdyż technologia jazdy autonomicznej budzi coraz większe zainteresowanie w wielu branżach, m.in. w logistyce, leśnictwie, rolnictwie czy właśnie w utrzymaniu dróg. Dane uzyskane podczas bicia rekordu prędkości odśnieżania przyczynią się do dalszego rozwoju tej innowacyjnej technologii.
Warto dodać, że już standardowa Valtra 254 Versu zwraca uwagę nowoczesnymi rozwiązaniami, za które została uhonorowana tytułem „Ciągnik Roku 2018”. Ceniony przez użytkowników za wszechstronność ciągnik chwalony jest m.in. za nowatorski, intuicyjnie obsługiwany interfejs użytkownika SmartTouch. – Dla wielu naszych klientów łatwość korzystania z podłokietnika SmartTouch zwiększyła chęć inwestowania w technologie dotąd uważane za zbyt złożone lub niekoniecznie priorytetowe, takie jak automatyczne prowadzenie GPS, zarządzanie zadaniami czy telemetria. Dlatego chcemy pozostać w czołówce producentów oferujących innowacyjne rozwiązania – podkreśla Mikko Lehikoinen, dyrektor marketingu firmy Valtra odpowiedzialny za rynek europejski.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.