Nowości

Väderstad - Tempo rozwojowe

Data publikacji:

Serię wydajnych zaczepianych siewników punktowych Väderstad Tempo L z systemem nawożenia oraz innowacyjną technologią dozowania i wysiewu nasion uzupełni wkrótce nowy model L 18 wyposażony w 18 sekcji. Zaprezentowana na ubiegłorocznych targach Agritechnica maszyna ma wejść do produkcji w czerwcu br.

Nowy model, który dołączy do siewników L 12 i L 16, dostępny będzie z sekcjami w rozstawie 500 lub 508 mm, dzięki czemu sprawdzi się w siewie rzepaku czy buraków cukrowych. – Aby wysiewać szerszą gamę roślin, Tempo L 18 można przebudować z 18 do 12 sekcji. W konfiguracji 12-rzędowej rozstaw rzędów wynosi 700-800 mm, co umożliwia siew kukurydzy czy słonecznika. Takie rozwiązanie zwiększa wydajność i minimalizuje koszty mechanizacji na hektar – mówi Mattias Hovnert, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Väderstad.

Wydajne i dokładne

Wyjątkową wydajność połączoną z wysoką precyzją pracy siewniki Tempo L zawdzięczają dużej szerokości oraz prędkości roboczej, którą z kolei umożliwia unikatowy nadciśnieniowy system pojedynkowania nasion oraz ich transportu do redlic i umieszczania w glebie. Zastosowana w Tempo technologia „Power Shoot” nie wykorzystuje bowiem grawitacji, lecz polega na „wstrzeliwaniu” nasion za pomocą strumienia powietrza wprost do gleby przez wąski przewód, co zapewnia równomierne rozmieszczenie w rzędzie, niezależnie od ukształtowania terenu czy drgań szybko poruszającej się maszyny. Przy zalecanej wysokiej prędkości roboczej, od 10 do nawet 17 km/h, siewniki Tempo wyróżnia m.in. znikomy udział nasion wysianych nieprawidłowo (podwójnie lub tzw. przepustów), na poziomie 0,3-0,5% do 15 km/h i znacznie poniżej 1% do 17 km/h, oraz najwyższa równomierność. . .

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 10/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.