Nowości

Väderstad - Odświeżoną wersję agregatu uprawowo-siewnego

Data publikacji:

Firma Väderstad wprowadza na rynek odświeżoną wersję agregatu uprawowo-siewnego Spirit 600-900 C, słynącego z długiej żywotności i precyzyjnego siewu. Premiera tej maszyny miała miejsce na targach rolniczych Agromek w Danii. Sprzęt wyposażono w zmodernizowany układ hydrauliczny, pneumatyczny system dozowania nasion, a także bezprzewodowy system sterowania E-Control, w którym można wykorzystać iPad lub tablet.

Uniwersalny siewnik pneumatyczny Spirit 600-900 C do nasion i nawozów jest dostępny w szerokościach roboczych 6, 8 i 9 m. Podczas jednego przejazdu roboczego wyrównuje grunt, przygotowuje łoże siewne, konsoliduje glebę i umieszcza w niej nasiona, po czym dociska znajdujący się nad nimi grunt.
Specjalne czujniki zainstalowane w układzie hydraulicznym reagują intuicyjnie na warunki glebowe bądź zmianę ukształtowania pola, co powoduje, że nacisk wywierany na redlice i sekcje boczne jest zgodny z początkowymi ustawieniami. Zatem wszelkie nierówności terenu nie stanowią już żadnego problemu.
Bezprzewodowe sterowanie E-Control firmy Väderstad umożliwia obsługę wielu funkcji, monitoring całego procesu, zapewniając tym samym możliwość dostosowania głębokości roboczej narzędzi przednich. System E–Control podpięty pod iPad lub tablet gwarantuje szybki dostęp do aktualizacji oprogramowania, a także prostotę obsługi.
Zastosowany system Isobus-TC (Task Controller) automatycznie dokumentuje wszystkie parametry maszyny podczas pracy na polu. Umożliwia ponadto sterowanie przez GPS, a także dozowanie zmiennej ilości nasion i nawozów oraz kontrolę sekcji. Gdy operator na uwrociach podnosi lub opuszcza siewnik, wówczas włącza się automatyczny układ sterujący, który kolejno podnosi lub opuszcza strefy robocze maszyny. Według producenta oznacza to wyższe plony przy minimalnym użyciu środków produkcji i odciążeniu operatora.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.