[ATR] Nowości

Usarya Polska - Na froncie walki z kamieniami z Husarya SCS-100

Data publikacji:

Polska firma Usarya Polska podczas marcowych targów Agrotech została uhonorowana złotym medalem. Nagrodę tę otrzymała za innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne zwiększające szybkość i dokładność pracy w różnych warunkach przez maszynę do zbierania kamieni Husarya SCS-100.

Prezentowana maszyna została opatentowana i według deklaracji producenta jest unikalna w skali światowej. Przeznaczona jest do odkamieniania gruntów rolnych i ogrodniczych, padoków, bieżni, plaż lub torów wyścigowych dla koni. Zbiera kamienie o średnicy od 25 do 500 mm, na szerokości roboczej 5,5 m, czyli na całej szerokości maszyny. Nie zostawia więc za ciągnikiem wolnej powierzchni - nie ma potrzeby dodatkowego zbierania. Głębokość zbioru materiału wynosi do 20 cm (w drugim dostępnym modelu do 30 cm). Czas zbierania kamieni z powierzchni 1 ha, w zależności od stopnia zakamieniania, wynosi do 2 h. Urządzenie jest osadzone na 2-osiowym podwoziu typu tandem, a wymagana moc ciągnika określona została na 140 KM.
Maszyna wyposażona jest w rotor centralny oraz system podwójnych rotorów bocznych obracających się z różną prędkością. Pierwszy wyrównuje teren i zbiera duże kamienie, drugi obraca się szybciej, ma zagęszczone zęby i zbiera mniejsze kamienie. Wszystkie elementy robocze wykonane są z wysoko wytrzymałej stali, co zapewnia długi okres eksploatacji. Producent zastosował taśmowy układ przenoszący kamienie do czyszczarki. Po usunięciu ziemi lub piasku kamienie są następnie przenoszone do zbiornika o pojemności 3 m³, co pozwala zebrać za jednym razem ok. 5,5 t materiału. Innowacyjny system oczyszczania kamieni pozwala usuwać większość zanieczyszczeń, ponadto urządzenie nadaje się do pracy niezależnie od stopnia wilgotności podłoża. Rozładunek zebranego materiału może odbywać się na wysokość do 3,5 m, a adapter zbierający na czas transportu jest składany w czasie 9 s. Zaawansowany system sterowania maszyną umożliwia wygodną obsługę z kabiny ciągnika. Panel sterujący pozwala na bieżące monitorowanie i ustawianie parametrów pracy maszyny. Producent oferuje 2 warianty urządzenia.  Pierwszy model SCS-100 umożliwia zbiór kamieni na głębokość do 20 cm. Jego koszt według producenta to około 300 tys. zł netto. Druga wersja, oznaczona jako SCS-200, zbiera kamienie na głębokości do 30 cm. Większa głębokość zbioru wymusza przez to wzmocnioną konstrukcję maszyny, co przekłada się na koszt ok. 350 tys. zł netto.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.