Aktualności

Ursus zapowiada likwidację fabryki w Lublinie

Data publikacji:

Wiosną i latem tego roku produkcja ciągników ma zostać przeniesiona do Dobrego Miasta. Do tej pory zakład ten specjalizował się w wytwórstwie maszyn rolniczych. Lubelska fabryka ma zostać zlikwidowana. Tak zakłada plan restrukturyzacyjny przedstawiony wierzycielom przez zarząd Ursusa.

Plan redukcji zatrudnienia zakłada zwolnienie 223 osób pracujących w Lublinie i zamknięcie fabryki. Ma to umożliwić zmniejszenie kosztów stałych Ursusa z 32,7 mln zł w 2018 r., a następnie do 17,1 mln zł w 2019 r. i ok. 15 mln zł w kolejnych latach.

Plan restrukturyzacyjny i propozycje układowe władze spółki złożyły 1 kwietnia w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Zgodę na realizację planu muszą wyrazić wierzyciele i sąd. W innym wypadku spółce grozi upadłość.

Długi Ursusa na koniec lutego wyniosły ponad 107 mln zł. Od listopada do marca firmie udało się spłacić zaledwie 410,4 tys. zł zobowiązań. Bieżąca działalność Ursusa jest utrudniona m.in. z powodu zajęcia części zapasów przez komornika i spadek morale kadry pracowniczej.

Źródło:kurierlubelski.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.