Aktualności

Ursus wniósł zażalenie na decyzję sądu

Data publikacji:

Ursus wnioskował o przyspieszone postępowanie układowe z wierzycielami. Sąd jednak sprawę umorzył. Władze firmy złożyły więc zażalenie. Stawką jest wyjście na prostą firmy.

Dla firmy konieczna jest skuteczna restrukturyzacja działalności tak, by ograniczyć maksymalnie koszty i jednocześnie osiągać rentowność. Według zarządu najlepszą opcją na tę chwilę jest przyspieszone postępowanie układowe z wierzycielami (szybkie i zapewnia ochronę przed wierzycielami). Niestety nie zgodził się na to sąd.

Ursus poinformował o złożeniu zażalenia na decyzję sądu. Jako uzasadnienie władze firmy przytaczają zapisy ustawy o prawie restrukturyzacyjnym (art. 328).

Według zarządu otwarcie przyspieszonego postępowania układowego umożliwiłoby ostatecznie szybsze niż w drodze zażalenia uruchomienie korzystnej dla wierzycieli, pracowników i samej spółki ścieżki restrukturyzacji.

W kwietniu Ursus opublikował plan restrukturyzacyjny oraz propozycje układowe, które zakładają m.in. podział wierzycieli na kilka grup. Na poprawę rentowności biznesu miały pozwolić zmiany, m.in. ulokowanie produkcji w jednym miejscu, produkcja ograniczonego asortymentu, w tym zmiany dotyczące produkcji traktorów - o mniejszej mocy u kooperantów z Korei i Turcji.

Plan zakładał w wariancie optymalnym wypracowanie w tym roku nieco ponad 1 mln zł zysku netto. W 2020 miałby wzrosnąć do 10 mln zł. Tymczasem bilans ubiegłego roku jest ujemny. Ursus miał prawie 141 mln zł straty.

Źródło: ISBN News

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.