[ATR] Aktualności ursus

Ursus - W Afryce jak w domu

Data publikacji:

Nasz czołowy eksportowy producent kontynuuje triumfalny marsz przez kontynent afrykański - 23 marca podpisał kolejny, największy z dotychczasowych kontrakt z firmą Industrial Development Corporation (IDC) na dostawę ciągników i maszyn, tym razem do Zambii. Tydzień wcześniej Ursus zawarł dwa porozumienia o współpracy handlowo-przemysłowej ze spółką Dobre Holdings z Namibii oraz z firmą Karmag Industrie z Algierii.

Ursus jest obecny w Afryce od roku 2013, kiedy to podpisał pierwszą umowę z etiopską firmą METEC na dostawę 3 tys. ciągników. Ponieważ maszyny naszego producenta dały się poznać z jak najlepszej strony, pojawiły się kolejne kontrakty, dzięki czemu spółka należy obecnie do czołówki polskich eksporterów na Czarnym Lądzie. Nie licząc ostatniej umowy Ursus zawarł w Afryce  kontrakty na łączną kwotę około 140 mln dolarów, a główne afrykańskie rynki, na których dziś działa to Etiopia i Tanzania.

Rządy wspierają

W obecności najwyższych władz Republiki Zambii Ursus podpisał umowę z firmą IDC na dostawę 2694 ciągników o mocy od 47 do 180 KM oraz 2506 maszyn rolniczych, m.in. przyczep, rozrzutników obornika, pras zwijających, bron oraz pługów wraz z oprzyrządowaniem i częściami zamiennymi. Dodatkowo kontrakt zakłada wybudowanie nowoczesnego zakładu montażu produktów Ursusa w strefie ekonomicznej Lusaka-Południe i autoryzowanych centrów serwisowych w każdej z dziesięciu prowincji kraju. – To kolejny znaczący kontrakt Ursusa na kontynencie afrykańskim. Wieloletnie doświadczenie na tamtejszych rynkach, sprawdzona i niezawodna technologia oraz rozpoznawalność marki powodują, że Zambia jest kolejnym krajem, który zdecydował się skorzystać z naszej oferty. Zawarcie tej umowy umacnia naszą pozycję partnera dla afrykańskich przedsiębiorców i stanowi dowód, że polska marka może z sukcesem konkurować arenie międzynarodowej – mówi Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus.
Wartość umowy opiewa na 100 mln USD, a zakończenie projektu przewidywane jest w terminie do roku od momentu rozpoczęcia jego realizacji. Na sfinansowanie projektu, który stanowi ważny element narodowego programu mechanizacji rolnictwa, rząd Zambii zwrócił się do polskich władz o udzielenie preferencyjnego kredytu rozwojowego na zasadach pomocy wiązanej, zgodnej z zasadami OECD.

Od Namibii do Algierii

Zawarte wcześniej umowy Ursusa z firmami z Namibii i Algierii również miały charakter kompleksowy, nastawiony na rozwój techniki rolniczej w tych krajach. Kontrakt z namibijską spółką Dobre Holdings zakłada podjęcie przez Ursus długoterminowej współpracy w zakresie produkcji i montażu ciągników, maszyn rolniczych i części, ale także autobusów i pojazdów specjalnych. – Ursus jest jedynym polskim producentem ciągników, który wspiera mechanizację rolnictwa w Afryce. Teraz oprócz maszyn chcemy dostarczać tam autobusy i pojazdy specjalne – podkreśla prezes Zarajczyk.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.