[ATR] Aktualności ursus

Ursus - Tąpnięcie na giełdzie. Co się dzieje ze spółką?

Data publikacji:

Jeszcze miesiąc temu akcje spółki Ursus na warszawskiej giełdzie miały wartość 4,12 zł. Dziś to już tylko wspomnienie, gdyż ich wycena systematycznie spada - dziś o godz. 14 do poziomu 3,48 zł. Co się dzieje?

Tak rynek zareagował na ruchy głównego akcjonariusza Andrzeja Zarajczyka, który w ostatnich dniach upłynnił kolejny pakiet akcji spółki o wartości ponad 0,5 mln zł. Nie bez znaczenia są także znacznie słabsze od oczekiwanych wyniki sprzedaży ciągników na rynku polskim - udział rynku w 2017 r. (bez ciągników zarejestrowanych „na siebie” przez producenta i dystrybutorów) wyniósł tylko 5,8%.

Co więcej, główny akcjonariusz w ostatnich miesiącach systematycznie zmniejsza zaangażowanie w Ursusie. W wyniku przeprowadzonych transakcji kontrolowane przez niego podmioty zmniejszyły udział w kapitale zakładowym firmy z ponad 50 proc. do 45,68 proc. Pozyskane środki pozwoliły sfinansować ponad tydzień temu wykup pozostałych udziałów w Ursusie Bus, spółce córce Ursusa specjalizującej się w produkcji m.in. autobusów elektrycznych.

– Podjęliśmy decyzję o możliwości kontrolowania Ursusa 40-proc. pakietem. Upłynnione udziały zostały zainwestowane w Ursusie Bus. Teraz w 100 proc. kontrolujemy tę spółkę. Kolejne transakcje będą przeznaczone na dofinansowanie jej rozwoju – skomentował portalowi parkiet.com Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.