[ATR] Aktualności ursus

Ursus - akcje na sprzedaż. Chwilę po milionowym przelewie z Tanzanii

Data publikacji:

Jak podaje portal money.pl, w dniu gdy Ursus otrzymał 29 mln zł za dostawę partii ciągników rolniczych, oprzyrządowania, części zamiennych i wyposażenia hali montażowej wysłanych do Tanzanii w ramach kontraktu z National Development Corporation (NDC), jeden z głównych akcjonariuszy spółki i jednocześnie przewodniczący rady nadzorczej Andrzej Zarajczyk, sprzedał łącznie 311,4 tys. akcji spółki po średniej cenie 4,24 zł za 1 sztukę.

Łącznie za ten pakiet dostał 1,3 mln zł. W ten sposób udział Zarajczyka w kapitale Ursusa obniżył się o 0,5 pkt proc. do 48,02 proc. Obecnie, po negatywnej reakcji giełdy na wieści o pozbywaniu się akcji przez głównego akcjonariusza, straciły na wartości 6,5 proc. Podobna sytuacja miała miejsce w październiku 2017 r., gdy Andrzej Zarajczyk wykorzystał podpisanie przez Ursus kontraktu na dostawę 47 elektrobusów dla Zielonej Góry za 100 mln zł do zmniejszenia zaangażowania w spółkę.

Ursus z tytułu realizacji kontraktu tanzańskiego otrzymał łącznie 33,8 mln dol., w tym zaliczkę 40 proc. wartości umowy w kwocie 22 mln dol., co odpowiada kwocie 133,6 mln zł.

Źródło: money.pl

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.