[ATR] Technika

Uproszczenia w uprawie a koszty produkcji, warto?

Data publikacji:

Aby obniżyć koszty produkcji, a nierzadko uzyskać też korzyści agrotechniczne, rolnicy coraz częściej decydują się na uproszczenia w uprawie. Można je realizować na różne sposoby i różnymi maszynami, nieraz bardzo pospolitymi. Przedstawiamy kilka wybranych interesujących agregatów, zarówno całkiem prostych, jak i tych bardziej rozbudowanych, znajdujących zastosowanie w uproszczonych

Ceus-2TX

Łączący kilka zabiegów w jednym przejeździe, zaczepiany agregat Amazone Ceus-2TX o szerokości roboczej 4, 5, 6 i 7 m należy do najbardziej wszechstronnych maszyn uprawowych. Stanowi połączenie kompaktowej brony talerzowej do płytkiej uprawy z głęboko pracującym dwurzędowym kultywatorem zębowym. Dzięki temu Ceus nadaje się zarówno do obróbki ściernisk, jak i podstawowej uprawy gleby, głębokiego spulchniania, uprawy przedsiewnej, zwłaszcza na polach z dużą ilością masy organicznej. Wysoką wydajność zapewnia prędkość robocza od 8 do 15 km/h, a dobrą zwrotność i właściwości jezdne - centralne podwozie na dużych kołach.
Usytuowane z przodu w dwóch rzędach uzębione talerze Catros+ o średnicy 510 mm, na bezobsługowych łożyskach, zabezpieczone indywidualnie gumowymi elementami amortyzującymi, zapewniają płytką uprawę na głębokość od 5 do 14 cm. Następnie gleba jest spulchniana na głębokość do 30 cm za pomocą zębów C-Mix Super, znanych z agregatów Cenius, zabezpieczonych przed przeciążeniem sprężynami o sile wyzwalania ponad 600 kG (odchylenie. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 13/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.