[ATR] Nowości bronyBomet

Uniwersalny Perseus od Bometu

Data publikacji:

Bogaty asortyment agregatów talerzowych firmy Bomet z Węgrowa na Mazowszu obejmuje m.in. zawieszane kompaktowe brony Perseus, współpracujące z ciągnikami niewielkiej mocy, dedykowane dla mniejszych i średnich gospodarstw. Są to uniwersalne maszyny, doskonale sprawdzające się w różnych zabiegach uprawowych.

Maszyna dobrze radzi sobie na glebach średnio zwięzłych, w tym porośniętych poplonem przeznaczonym na mulcz. Może być stosowana do kruszenia i rozrywania zadarnionych skib po orce na łąkach i użytkach zielonych oraz do wykonywania uprawy przedsiewnej, a także do podorywki ściernisk bezpośrednio po żniwach. Sprawdzi się również podczas mieszania nawozów mineralnych i organicznych z glebą.

Mocna konstrukcja

Rodzinę bron Perseus tworzy siedem modeli o szerokości roboczej od 1,3 do 2,7 m, które przeznaczone są do współpracy z ciągnikami o mocy od 40 do 85 KM. Dla łatwiejszego agregatowania z ciągnikiem brony wyposażono w belkę sprzęgową.

Maszyny mają solidną ramę nośną, do której przymocowane są dwie równoległe belki z uzębionymi talerzami o średnicy 510 mm i kącie natarcia 15° oraz wał doprawiający. Talerze są standardowo mocowane do słupic na piastach bezobsługowych, a słupice do belek - na amortyzatorach gumowych, dzięki czemu brony są proste w konserwacji i radzą sobie na polach zakamienionych. W przypadku natrafienia na przeszkodę słupica z talerzem delikatnie się odchyla, co zapobiega uszkodzeniu.

Rozstaw talerzy w rzędzie wynosi 25 cm, a po obu stronach maszyny znajdują się ekrany boczne, ograniczające wyrzut gleby poza pas roboczy. Głębokość robocza talerzy sięga od 6 do 16 cm i jest ustalana na wale doprawiającym. Wysokość pracy wału jest ustawiana w prosty sposób poprzez amortyzowane sprężynowo łączniki. Brony Perseus mogą być wyposażone w trzy rodzaje wałów: rurowy o średnicy 500 mm, strunowy gładki o średnicy 280 mm oraz strunowy uzębiony o średnicy 320 mm.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.