[ATR] Nowości Kverneland

Uniwersalny kultywator Kverneland CTC

Data publikacji:
kultywator Kverneland CTC
kultywator Kverneland CTC

Uniwersalny kultywator CTC firmy Kverneland przeznaczony jest do uprawy pożniwnej w uproszczonych systemach uprawy w różnych warunkach glebowych. Poprzez użytkowanie kultywatora CTC zachowuje się strukturę gleby oraz wilgoć, a także ogranicza erozję.

Seria CTC zawiera kultywatory półzawieszane o szerokości roboczej od 4 do 6 m. Na czas transportu rama składana jest hydraulicznie na 2 sekcje do szerokości 3 m, co zapewnia sprawne manewrowanie i bezpieczny transport drogowy. Dopuszczalna prędkość transportowa na drogach wynosi 25 km/h. Kultywator może być wyposażony w hydrauliczny lub pneumatyczny układ hamulcowy. Minimalne zapotrzebowanie na moc w zależności od wersji maszyny wynosi od 145 do 205 KM, natomiast maksymalne od 300 do 400 KM.
Kultywator CTC jest wyposażony w 3 rzędy zębów o rozstawie 27 cm lub 4 rzędy zębów o rozstawie 20 cm. Duży odstęp między rzędami zębów, który maksymalnie wynosi 150 cm, oraz prześwit pod ramą 87 cm zapewniają sprawną pracę bez blokowania. Zastosowane zęby typu Triflex o nacisku na dłuto 700 kg są wyposażone w resorowe zabezpieczenie Auto-reset lub w zabezpieczenie kołkowe. Zęby mogą być wyposażone w różne dłuta, co umożliwia dostosowanie maszyny do różnych zadań  i głębokości roboczych w zakresie od 5 do 30 cm. W ofercie dostępne są 4 rodzaje dłut z opatentowanym systemem Knock-on. Opcjonalnie dostępne są przednie koła kopiujące, które zapewniają lepszą kontrolę głębokości. Norweski producent opracował system talerzy zamontowanych z przodu kultywatora przed sekcją zębów. Dostępne są 2 rodzaje systemów talerzy: przednie talerze mieszające (FMD) o karbowanym profilu, przeznaczone do pracy na ściernisku z dużą ilością resztek pożniwnych oraz przednie talerze tnące (FCD) zamocowane pod kątem prostym, idealne do użytkowania na wysokim ściernisku np. po kukurydzy, rzepaku, słoneczniku itp. Maksymalna głębokość pracy talerzy wynosi 5 cm, a jej regulacja odbywa się za pomocą śruby rzymskiej. Tylne wyposażenie kultywatora stanowią sekcje równające oraz wały zagęszczające. Aby pozostawić wyrównaną powierzchnię, przed siewem stosowane są listwy równające, przy mniejszej ilości materiału i na glebach lekkich lub średnich. Gdy na polu zalegają duże ilości resztek pożniwnych oraz przy pracy na ciężkich, gliniastych glebach, lepszym rozwiązaniem są talerze równające.
W kwestii wałów zagęszczających dostępne są: rurowy (średnica 550 mm), podwójny rurowo/strunowy (400 mm), Actiring (540 mm), Actiflex (580 mm), Actipack (560 mm) oraz Actipress (560 mm). Wybór wału jest uzależniony od rodzaju gleby i warunków uprawowych. Istnieje także możliwość instalacji na agregacie pneumatycznego siewnika do poplonów dla szybkiego wykonania upraw pośrednich podczas kultywacji ścierniska przy jak najmniejszych kosztach. W zależności od dawki wysiewu, szerokości roboczej i prędkości pracy dostępne są dwa modele: a-drill 200 lub a-drill 500. Siewniki mogą być stosowane do siewu rzepaku lub mieszanek różnej średnicy nasion.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.