[ATR] Nowości KronePrzyczepy

Uniwersalna przyczepa samowyładowcza GX firmy Krone

Data publikacji:

Do oferty firmy Krone dołączają dwie nowe, uniwersalne przyczepy ogólnego zastosowania, które zapewniają wysoki poziom wszechstronności oraz szybki rozładunek szerokiej gamy materiałów rolnych. Samowyładowcze przyczepy serii GX są doskonałym uzupełnieniem dla sieczkarni Krone i potwierdzają silną pozycję firmy w sektorze zbioru pasz. Niemiecki producent zapowiedział także opracowywanie kolejnych modeli i nowych poziomów specyfikacji.

Przyczepa samowyładowcza GX jest dostępna w dwóch pojemnościach ładunkowych: 44 m³ lub w wersji z dwoma opcjonalnymi walcami wyładowczymi - 52 m³. Model GX 440 osadzony jest na 2- osiowym systemie tandem, z opcjonalnym mechanicznym lub elektrohydraulicznym wymuszonym systemem kierowania tylną osią, model GX 520 w systemie tridem posiada sterowaną przednią i tylną oś. Dużą zaletą prezentowanych przyczep jest ich relatywnie niska masa własna oraz smukła budowa ułatwiająca manewrowanie.

Opatentowana konstrukcja ramy nośnej zbudowana jest z wytrzymałych, masywnych belek. Boki wykonane są natomiast z lekkich, ale mocnych paneli GFP z wąsko rozmieszczonymi słupkami burtowymi. Panele boczne mają bardzo gładką powierzchnię, co zapewnia minimalny opór podczas rozładunku.

Teleskopowe belki regulowane hydraulicznie zmniejszają wysokość załadunku nawet o 700 mm. Dyszel przyczepy jest standardowo obsługiwany hydraulicznie, a jego dopuszczalne obciążenie wynosi 4 t.

Bardzo wytrzymała podłoga, mocne łańcuchy

Nowe przyczepy Krone umożliwiają szybki i bezpieczny rozładunek transportowanego materiału. Ich zespół rozładunkowy składa się z pasa/taśmy podłogowej, łańcuchów, silników hydraulicznych oraz przesuwanej ścianki.

Wewnątrz skrzyni ładunkowej znajduje się pas podłogowy zbudowany z dwóch warstw tkaniny poliestrowej z powierzchnią z PVC o szerokości 2 m, grubości 3,6 mm i wytrzymałości na zerwanie 50 ton.

Gładki spód podłogi zmniejsza tarcie, jednocześnie zapobiegając przywieraniu materiałów. Mocno naprężona taśma porusza się w dowolnym kierunku wzdłuż długiej osi przyczepy i nie wybrzusza się, a stała szybkość rozładunku zmniejsza jej obciążenie. Ważną zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż pas zapewnia dodatkową amortyzację podczas ładowania wrażliwych upraw, takich jak np. warzywa okopowe.

Do przenoszenia napędu podłogi w przyczepie GX zastosowano 2 łańcuchy o ogniwach płaskich, które wytrzymują bardzo duże obciążenia. Ich wytrzymałość na zerwanie wynosi 25 ton na każdy. Jednostka wyładowcza jest napędzana silnikami hydraulicznymi - 200 cm³ w modelu GX 440 i dwoma po 250 cm³ w modelu GX 520.

Dostępne są także dwie prędkości rozładunku: 8 i 16 m/min w trybie szybkiego rozładunku. W tym trybie całkowity rozładunek dla wersji GX 440 odbywa się w zaledwie 40 s. Należy także wspomnieć o ruchomej ścianie rozładunkowej, która częściowo wykonana jest z przezroczystego polimetakrylanu metylu o grubości 10 mm. Rozwiązanie to zapewnia dobrą widoczność na przestrzeń ładunkową.

Bogate wyposażenie przyczep GX

Przyczepy Krone oferują wiele przydatnych rozwiązań i funkcji. Przykładem tego mogą być: zupełnie nowy system ExactUnload z kontrolą szybkości rozładunku na podstawie przebytej odległości i z automatycznym sterowaniem w zależności od prędkości jazdy ciągnika, opcjonalne rolki wyładowcze, które można łatwo przykręcić do tylnej klapy, gdy nie są używane oraz inteligentny wymuszony układ kierowniczy.

Ponadto dostępne są system oświetlenia drogowego, który obejmuje podwójne światła z tyłu i opcjonalnie odblaskowe paski dookoła przyczepy, osłony przydatne podczas przewożenia upraw, a także hydrauliczna osłona przeciwnajazdowa. Przyczepy serii GX są zgodne ze standardem  Isobus. Sterowanie funkcjami odbywa się w sposób automatyczny, możliwe jest także sterowanie za pomocą dedykowanego radiowego pilota.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.