[ATR] Technika Uniaprasy rolujące

Uniwersalna prasa Unia DF do zbioru wszystkich rodzajów materiału

Data publikacji:
Uniwersalna prasa Unia DF do zbioru wszystkich rodzajów materiału

Polskim przedstawicielem w niniejszym zestawieniu jest firma Unia, oferująca prasę stałokomorową, łańcuchowo-walcową DF 1,8 V oraz 1,8 VD w wersji z docinaczem. Jest to model uniwersalny do zbioru wszystkich rodzajów materiału, który można również dodatkowo wyposażyć w aplikator płynów zakwaszających. Prasa Unia DF wymaga sprzężenia z ciągnikiem o mocy WOM 70-80 KM i wytwarza bele o średnicy 1,2 m. Jej podbieracz wyposażony jest w 5 rzędów palców i przy szerokości podbierania 2,1 m zapewnia wysoką wydajność oraz dokładne zbieranie materiału z pola.

Rolka kopiująca równomiernie wprowadza materiał pod podbieracz, niezależnie od wysokości pokosu, a przy ewentualnym zapchaniu podajnika ruch wsteczny rotora poprzez rewers umożliwia rozłączenie napędu od pozostałych mechanizmów. Podłoga pod rotorem opuszczana jest mechanicznie w wersji DF 1,8 D lub hydraulicznie w DF 1,8 Dd. 14 noży tnących jest indywidualnie zabezpieczonych przed przeciążeniem. Sekcjami hydraulicznymi steruje rozdzielacz elektryczny, co pozwala na zastosowanie pojedynczego przewodu hydrauliki.

Prasa zapewnia regulowany stopień zgniotu w pięciu pozycjach oraz wiązanie siatką lub podwójnym sznurkiem w zależności od wybranej wersji wyposażenia. Za dopłatą dostępna jest też dodatkowa skrzynia na siatkę. Po zakończeniu formowania bele są wytaczane poza zakres obrotu tylnej klapy, przez co eliminuje się potrzebę każdorazowego cofania maszyny przed wyładunkiem.

Klient ma także możliwość wyboru systemu sterowania prasą. Najbardziej zaawansowany technicznie jest terminal Superior, wyposażony w 5,7” ekran, podświetlaną klawiaturę, dżojstik oraz touchpad do wprowadzania danych. Posiada złącze USB do eksportu danych na komputer. Na wyświetlaczu terminala dostępne są: bieżące dane o procesie formowania, licznik wykonanych beli, sygnalizator jazdy, terminal umożliwia sterowanie podbieraczem i docinaczem z poziomu kabiny. Do wyboru możliwy jest również klasyczny, ergonomiczny pilot z graficznym wyświetlaczem monochromatycznym o przekątnej 3”. Umożliwia on bezpośrednie sterowanie pracą maszyny, prezentuje jej status roboczy oraz rejestruje postęp wykonanych prac.

Wyposażenie standardowe prasy obejmuje m.in. automatyczne smarowanie łańcucha, poprawiające komfort pracy i umożliwiające precyzyjne dawkowanie oleju na poszczególne sekcje, do tego centralny punkt smarowania łożysk, ogumione koła kopiujące, blacha dociskająca pokos z rolką kopiującą. W opcji znajdują się ponadto skrętne koła kopiujące, zwiększające możliwości prasy na uwrociach i szeroki wybór ogumienia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.