Technika

Unia - Owijanie stacjonarne za pomocą Fala E

Data publikacji:

Firma Unia Group posiada w swojej ofercie stacjonarną/podwieszaną owijarkę do owijania balotów folią, oznaczoną jako Fala E. Urządzenie umożliwia przygotowanie bel o średnicy 1200 lub 1500 mm, przy maksymalnej masie balotu wynoszącej 1200 kg.

Owijarka Fala E to ekonomiczne i wydajne urządzenie do owijania folią materiału roślinnego przeznaczonego na sianokiszonkę. Jako maszyna stacjonarna przeznaczona jest do wykonywania operacji owijania w miejscu składowania bel. Może być zasilana z ciągnika lub indywidualnego zasilacza. Deklarowane przez producenta zapotrzebowanie na moc wynosi 40 KM. Prezentowana maszyna wyposażona jest w aluminiowy podajnik folii o szerokości 750 mm, utrzymujący stałe napięcie folii na poziomie 70%. Załadunek bel odbywa się z przodu. Czas owinięcia jednego balotu przy zastosowaniu pojedynczego podajnika folii wynosi 80 s. W przypadku stosowania opcjonalnego, podwójnego podajnika Duo czas ten skraca się do 40 s. Urządzenie posiada magazynek na 6 dodatkowych rolek folii. System przycinania folii sterowany jest hydraulicznie, odcina oraz przytrzymuje materiał okrywający balot w położeniu gotowym do owinięcia następnej beli. Standardowym wyposażeniem jest również siłownik stołu, który pozwala na hydrauliczny rozładunek balotów. Owijarka Unii Group obsługiwana jest za pomocą rozdzielacza elektrycznego. Umożliwia on automatyzację części wykonywanych zabiegów, w tym: startu procesu owijania, odcinania folii, rozładunku balotów, a także inicjowanie ich za pomocą sygnału radiowego przesyłanego z poziomu ładującego belę na owijarkę. Sterownik Radio Wrap pozwala  na automatyczny lub manualny tryb pracy maszyny, umożliwia zaprogramowanie liczby owinięć folią oraz uruchamianie procesu owijania za pomocą pilota. Bezprzewodowy sterownik Pilot zlicza obroty stołu, a także kontroluje liczbę warstw folii podczas ich nawijania na bele.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.