[ATR] Nowości Unia

Unia - Heron na hektary

Data publikacji:

Unia wprowadza nowy opryskiwacz Heron przeznaczony dla dużych gospodarstw i firm usługowych. Zaprezentowana po raz pierwszy na tegorocznym Agro Show zaczepiana maszyna jest wyposażona w zbiornik mieszczący 4 lub 5 tysięcy l i belkę o szerokości od 18 do 30 m.

Skonstruowany od podstaw opryskiwacz Heron oparto na nowej ramie z profili o grubości ścianek 8 mm, wykonanych z wysokojakościowej stali Strenx, co pozwoliło obniżyć masę maszyny przy zachowaniu wytrzymałości. Specjalne wyprofilowanie ramy pod kątem 6° zapewniło bardzo dobry prześwit i obniżyło środek ciężkości maszyny. Amortyzowany gumowym odbojnikiem nowy dyszel (z podporą hydrauliczną w opcji) umożliwia połączenie maszyny z zaczepem dolnym lub górnym ciągnika. W opcji jest też pneumatyczna amortyzacja osi, która znacznie poprawia komfort jazdy oraz wydłuża żywotność opryskiwacza. Dostępna jest także skrętna oś sterowana za pomocą żyroskopu.

Nowe elementy

Opryskiwacze Heron mają w standardzie pompę membranowo-tłokową o wydajności 400 l/min, zamontowaną na dyszlu, co zwiększyło prześwit. Za optymalne rozprowadzanie cieczy odpowiada belka polowa o konstrukcji przestrzennej (18, 20, 21, 24, 27, 28 lub 30 m), w której układzie stabilizacji wzmocniono amortyzatory tłumiące ruchy poprzeczne. Oprócz tego dodano sprężyny przyspieszające stabilizowanie belki po wyjściu z zakrętu. Belka jest podnoszona w zakresie od  0,5 do 2,3 m na zmodernizowanym równoległoboku, w którym zlikwidowano dolną poprzeczkę, przez co wzrósł prześwit.
W opryskiwaczu wprowadzono nowe elementy, takie jak filtr ssący na przyłączu hydrantowym, wskaźnik poziomu cieczy w zbiorniku na czystą wodę (500 l), opcjonalną funkcję Tank Control (automatyczne odcinanie zasysania wody do zbiornika głównego po pobraniu zaprogramowanej ilości + elektryczny wskaźnik poziomu cieczy), schowek na odzież ochronną i opakowania po preparatach. Nowy jest także 60-litrowy rozwadniacz z czterema dyszami i opcjonalną lancą ssącą do bezpośredniego zasysania preparatów do zbiornika. Kolejną nowością jest własny układ hydrauliczny (opcja) służący do sterowania belką opryskową i osią skrętną, który umożliwia szybsze podłączanie do ciągnika i jest korzystny przy częstych zmianach współpracującego ciągnika.

Łatwa obsługa

Opryskiwacze są standardowo obsługiwane przez terminal Isobus (UTS lub Touch) z kabiny ciągnika, ale ma być dostępna także uboższa wersja z prostszym sterownikiem. Z myślą o funkcjonalności i poprawie użytkowania w nowych maszynach zastosowano szereg usprawnień. Dotyczy to m.in. zmodernizowanego zespołu zaworów sterujących. Wszystkie zawory sterujące zgrupowano w jednym miejscu, po lewej stronie opryskiwacza, i opatrzono czytelnymi napisami oraz dodatkowo ikonami graficznymi. Całość jest chroniona przed zabrudzeniem przez osłonę z poliestru, pod którą zamontowano również oświetlenie. Dla poprawy bezpieczeństwa i wygody pracy powiększono także podest roboczy. Poza tym wszystkie filtry cieczowe i hydrauliczne wyprowadzono w widocznych i łatwo dostępnych miejscach, a jednostki sterujące poszczególnymi funkcjami opryskiwacza zamontowano z tyłu maszyny i ukryto pod maskownicą. Estetykę maszyny podnoszą też nowe błotniki Dunoflex oraz ledowe oświetlenie drogowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.