Aktualności

Umiejętności godne medalu

Data publikacji:

Jednym z istotnych obszarów działalności Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych jest organizacja szeregu konkursów dla młodzieży. Są to przede wszystkim imprezy pozwalające doskonalić się zawodowo, rozwijać swoje umiejętności. Nie tylko jednak to, gdyż konkursy dla młodzieży organizowane przez PIGMiUR stanowią przepustkę na międzynarodowe zmagania EuroSkills i WorldSkills, co jest szansą na przeżycie przygody życia, poznania wielu ciekawych ludzi z najróżniejszych zakątków świata, poznania nowych miejsc i wreszcie możliwością sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z rówieśnikami z innych krajów.

Student na Medal

Pierwszym z tych konkursów jest „Student na Medal”. Jego organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, która już od dziesięciu lat organizuje podobne konkursy dla mechaników maszyn rolniczych i uczniów szkół średnich kształcących się w zawodzie serwisanta maszyn. 
„Student na Medal” to pierwsza edycja konkursu przeznaczonego dla studentów związanych z konstrukcją i eksploatacją maszyn oraz urządzeń mechanicznych i mechatronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem maszyn rolniczych.

Konkurs składać się będzie z dwóch etapów:

Część online składa się z 3 testów. Aby je rozwiązać należy zarejestrować się na stronie www.studentnamedal.agroshow.pl i wypełnić pierwszy test. Rejestracja i wypełnienie pierwszego testu będzie możliwe do 15 maja br. Kolejne testy dostępne będą w terminach: 16 maja - 6 czerwca, 7 czerwca - 26 czerwca. Każdy z testów składa się z 20 pytań, a czas na jego rozwiązanie to 20 minut.
5 uczestników z najlepszymi wynikami uzyskanymi w części online weźmie udział w finale, który odbędzie się podczas wystawy Agro Show w Bednarach w dniach 23-25 września br. Finał składać się będzie z zadań praktycznych polegających na diagnostyce i naprawie maszyn rolniczych.

Warto dodać, iż na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Dodatkowo przyznana zostanie nagroda dla wydziału reprezentowanego przez laureatów konkursu (3 pierwsze miejsca) w postaci wykładów i szkoleń prowadzonych przez przedstawicieli firm zaangażowanych w organizację konkursu.

Ponadto laureaci konkursu w listopadzie br. wezmą udział w zawodach SkillsPoland, będących eliminacjami do międzynarodowego konkursu umiejętności zawodowych EuroSkills, który odbędzie się jesienią 2023 r. w Polsce.

Więcej informacji na www.studentnamedal.agroshow.pl 

Młody Mechanik na Medal

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jest też organizatorem konkursu dla uczniów szkół średnich kształcących się na kierunku agrotroniki i mechanizacji rolnictwa - pod nazwą „Młody Mechanik na Medal”. To konkurs dla tych którzy w przyszłości swoją ścieżkę zawodową chcą związać z branżą maszyn i urządzeń rolniczych i na co dzień zajmować się serwisem i naprawą maszyn. 

Także i ten konkurs rozgrywany jest dwuetapowo. Po pierwszym etapie online, w którym uczestnicy rozwiązują testy wiedzy, najlepsza dziesiątka startuje w finale, który organizowany jest podczas wystawy maszyn rolniczych Agro Show w Bednarach.

Konkurs „Młody Mechanik na Medal” jest również przepustką do rywalizacji w międzynarodowym konkursie umiejętności zawodowych World Skills. Najbliższa edycja odbędzie się jesienią 2022 r. w Shanghaju. Po raz pierwszy na zawodach tej rangi w konkurencji serwis i naprawa maszyn ciężkich startować będzie reprezentant naszego kraju. Marek Wiącek, teraz jest już absolwentem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie, wziął udział w konkursie „Młody Mechanik na Medal” w roku 2020, a w ubiegłym roku wygrał eliminacje Skills Poland, które dały mu przepustkę na zawody World Skills w Chinach.

Kolejna edycja konkursu „Młody Mechanik na Medal” odbędzie się w 2023 r. i będzie to jednocześnie przepustka do rywalizacji o start w zawadach World Skills w roku 2024. 

Więcej informacji na www.mmnm.agroshow.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.