Nowości Ładowarki i Ładowacze czołowe

Ultrakompaktowa ładowarka teleskopowa Manitou ULM/GCT

Data publikacji:

Firma Manitou zaprezentowała na specjalnym pokazie swój nowy, ultrakompaktowy model ładowarki teleskopowej ULM/GCT, przeznaczony dla sektorów takich jak budownictwo, rolnictwo i architektura krajobrazu.

    Ultrakompaktowa ładowarka teleskopowa Manitou ULM/GCT

Manitou spełnia wymagania użytkowników, którzy potrzebują wszechstronnej maszyny o niewielkich rozmiarach, i która w dodatku zapewnia szybki transport między dwoma miejscami pracy. W tym właśnie celu stworzono ultralekki model ULM/GCT o masie transportowej poniżej 3 t, który można bez problemu załadować na przyczepę o nośności 3500 kg. Także wymiary ładowarki należą do najbardziej kompaktowych na rynku z szerokością całkowitą 1,49 m i wysokością 1,92 m. To co zadziwia, to bardzo duży prześwit wynoszący aż 29 cm, do tego ładowarka posiada napęd na 4 koła, wahliwą tylną oś oraz szeroką gamę opon, dzięki czemu porusza się wyjątkowo sprawnie nie tylko w ciasnych przestrzeniach roboczych, ale również w trudniejszym terenie. Ładowarka oferuje również 3 tryby kierowania: dwoma kołami do jazdy z dużą prędkością, sterowanie 4 kołami do manewrowania w ciasnych przestrzeniach oraz tryb kraba do manewrów bocznych.

Model ULM/GCT dostępny będzie u dilerów Manitou już od III kwartału 2022 r. w dwóch wersjach o udźwigu 1,25 t lub 1,5 t przy wysokości podnoszenia 4,3 m. Wyposażony jest w silnik o mocy 35 KM oraz układ hydrauliczny o przepływie maksymalnym 48 l/min i rozdzielaczem przepływu, który umożliwia jednoczesne wykonywanie kilku ruchów hydraulicznych.

Optymalizacja obniżająca całkowity koszt użytkowania

Inżynierowie z biura projektowego w Laillé (Ille-et-Vilaine), specjalizują się w klasie maszyn „super kompaktowych”. W nowym modelu ULM/GCT wdrożyli więc wiele innowacyjnych rozwiązań zmniejszających samą konstrukcję oraz obniżających koszty eksploatacyjne, w tym również serwisowe.

Zacznijmy od opcji Stop & Start, która zapewnia redukcję całkowitego kosztu pracy na biegu jałowym o około 10 euro na godzinę, poprzez zmniejszenie amortyzacji, zużycia paliwa i konserwacji zapobiegawczej. W kwestii wspomnianej konstrukcji maszyny zmniejszono np. pojemność zbiornika hydraulicznego o ok. 25%, a kompensator hydrauliczny został zastąpiony kompensacją elektroniczną. Do tego dostępna jest też szeroka gama przystawek specjalnie zaprojektowanych do tego modelu, co pozwala na wykorzystanie ładowarki w większej liczbie zastosowań. Dodatkowy osprzęt zawiera widły, zacisk, przecinak do gałęzi, uchwyt do transportu Big-Bagów czy też lemiesz śnieżny.

Konserwacja ładowarki została zoptymalizowana i uproszczona dzięki ułatwionemu dostępowi do głównych elementów silnika i szerokiemu otwarciu komory. Co ważne, Grupa Manitou utrzymuje stale spore zapasy części zamiennych, które w razie potrzeby mogą być dostarczone w dowolne miejsce na świecie w ciągu 24 do 72 h. Dla użytkowników sprzętu Manitou dostępne są także dedykowane narzędzia do zarządzania serwisem/konserwacją za pomocą smartfona, dzięki aplikacjom MyManitou i MyGehl.

Wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy 

Operacje przeładunkowe z nową ładowarką teleskopową ULM/GCT mają być jeszcze bezpieczniejsze i prostsze. Dostęp do kabiny jest możliwy bez dodatkowych stopni, a we wnętrzu operator ma zapewniony niezakłócony widok w pełnym zakresie 360°, tak aby mógł pracować bezpiecznie. W tym celu dachową kratkę zastąpiono przezroczystym i odpornym na wstrząsy okienkiem z poliwęglanu, które spełnia wymagania normy FOPS, natomiast widok z boku jest niezakłócony dzięki położeniu węży hydraulicznych wewnątrz wysięgnika i osłonie silnika umieszczonej nisko po prawej stronie. Do dyspozycji operatora jest wspomaganie układu kierowniczego, ekran na desce rozdzielczej, dżojstik standardowo umieszczony na pływającym podłokietniku oraz automatyczny hamulec postojowy.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.