Nowości

Turbo T i-Tiller to inteligentny kultywator od Kverneland.

Data publikacji:

Kverneland wprowadza do swoich urządzeń nowoczesne technologie, tak aby praca była ekonomiczna i przyjazna dla operatora oraz środowiska. Inteligentne systemy zastosowane w kultywatorze Turbo T i-Tiller zmniejszają zużycie paliwa, zwiększają komfort pracy, jednocześnie wydłużając trwałość maszyny i chroniąc środowisko dzięki mniejszemu naciskowi na glebę.

    Turbo T i-TillerTurbo T i-Tiller

Optymalne wymieszanie, spulchnienie i wyrównanie gleby ułatwiają wykonanie kolejnych upraw i zapewniają dobre wschody roślin. Inteligentny kultywator Kverneland Turbo T i-Tiller ma możliwość ustawiania głębokości oraz regulację sekcji równającej, którą przeprowadza się z kabiny ciągnika. Za automatyczną regulację głębokości pracy zębów i sekcji równającej w kultywatorze odpowiada system Auto-Depth. Głębokość pracy oraz pozycję sekcji równającej łatwo ustawia się za pomocą terminala Isobus. Wszystkie siłowniki hydrauliczne są regulowane w sposób automatyczny, także w czasie pracy, niezależnie od warunków glebowych. Wspomniana regulacja głębokości jest połączona z systemem Dynamic Traction Control, który dociąża belkę zaczepową, przez co zapewnia mniejsze zużycie paliwa. System Dynamic Traction Control przenosi ciężar z przednich kół kopiujących na belkę zaczepową, zapewniając lepszą przyczepność i trakcję w każdych warunkach terenu. Przykładowo, w czasie pracy na nierównym, pagórkowatym terenie nacisk jest cały czas regulowany, aby zachować stałe dociążenie belki zaczepowej. Ograniczenie poślizgu daje mniejsze zużycie paliwa i opon, a dzięki mniejszemu naciskowi na glebę ma ona lepszą strukturę. Kolejnym zaimplementowanym rozwiązaniem jest system Auto-Protect, który chroni ramę maszyny przed nadmiernym przeciążeniem. W przypadku trafienia na przeszkodę lub wystąpienia sił bocznych (z lewej lub prawej strony), gdy przeciążenie osiągnie określony poziom, inteligentny system podnosi maszynę i zapobiega jej uszkodzeniu. Rozwiązanie to zapewnia dłuższą żywotność maszyny i jej wyższą wartość na rynku wtórnym. Optymalne połączenie ciągnika i kultywatora gwarantuje mniejsze zużycie paliwa. Masa ciągnika może być też odpowiednio mniejsza. Inteligentne systemy zastosowane w kultywatorze  Turbo T i-Tiller umożliwiają pracę przy optymalnej prędkości i z odpowiednimi ustawieniami. Maszyna pozwala na zbieranie informacji związanych z liczbą przepracowanych godzin i hektarów, które mogą być wykorzystane do tworzenia raportów i dokumentacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.