Nowości

Triple-Shoot w siewniku Amazone Cirrus-CC

Data publikacji:

Zmienny siew oraz automatyczne włączanie i wyłączanie na poprzeczniakach, jednoczesne dozowanie kilku nasion, nawozów oraz upraw towarzyszących i podsiewów - wszystko to można zrealizować dzięki nowemu uniwersalnemu agregatowi uprawowo-siewnemu Amazone Cirrus-CC.

    siewnik amazone cirrus-cc

Zobacz także: Mocny debiut

W tym celu siewnik Cirrus-CC został wyposażony w 2-komorowy zbiornik ciśnieniowy i drugi odcinek transportowy z dodatkowymi jednotarczowymi redlicami nawozowymi FerTeC. Dzięki zastosowaniu nowego, uniwersalnego, nabudowanego siewnika GreenDrill 501 w tzw. metodzie Triple-Shoot, można wysiewać jednocześnie i niezależnie od siebie nawet 3 materiały na różnych poziomach wysiewu.

Trzy różne nasiona

Ta technologia umożliwia użytkownikowi stosowanie wielu metod uprawowych. Uprawy towarzyszące i wsiewki są korzystne dla zwalczania chwastów oraz zwiększania ochrony przed erozją i bioróżnorodności. Dzięki metodzie Triple-Shoot można wykonać siew 3 różnych nasion w jednym przejeździe, np. płytki siew rzepaku wykonywany za pomocą redlic dwutarczowych TwinTeC+. Bób, który jest odkładany głębiej przez jednotarczowe redlice FerTeC, służy jako utrwalacz azotu. Za pomocą siewnika GreenDrill i blach odbojowych można wysiewać na powierzchni trzeci rodzaj nasion.

Single-Shoot

Alternatywnie można zastosować dwa rodzaje nasion z nawozem na 3 różnych poziomach. W ten sposób niewielka ilość nawozu jest aplikowana razem z materiałem siewnym za pomocą redlicy wysiewającej w metodzie Single-Shoot, co znacząco sprzyja rozwojowi młodych roślin. W celu pobudzenia wzrostu korzeni nawóz jest również odkładany w głębszej warstwie gleby między rzędami wysiewu za pomocą redlic nawozowych FerTeC przy użyciu metody Double-Shoot.

Dzięki temu rozdzielnemu rozmieszczeniu nawóz może być używany w bardziej ukierunkowany sposób, aby zapewnić pełne zaopatrzenie rośliny. Dzięki GreenDrill siew rośliny towarzyszącej odbywa się za pomocą metody Triple-Shoot. Rolnik lub usługodawca może w ten sposób bardzo elastycznie łączyć nasiona i nawozy.

Łatwa obsługa

Kalibracja dozowników w 2-komorowym zbiorniku oraz w GreenDrill jest bardzo łatwa i wykonywana za pomocą opcjonalnego TwinTerminal 3.0 lub za pomocą aplikacji mySeeder, bez konieczności ciągłego wsiadania i wysiadania z kabiny ciągnika. Na terminalu Amazone Isobus AmaTron 4 wyświetlane są normy wysiewu i prędkość obrotowa. Operator może łatwo zmieniać normę wysiewu podczas pracy bezpośrednio z kabiny ciągnika.

Funkcja MultiBin

Przy zastosowaniu kart aplikacyjnych i funkcji MultiBin wszystkie 3 zbiorniki mogą być sterowane indywidualnie, a normy wysiewu poszczególnych roślin można zmieniać niezależnie od siebie, w zależności od konkretnej pozycji na polu. Na poprzeczniakach za pomocą funkcji MultiBoom następuje automatyczne przełączanie GPS-Switch z opóźnieniem czasowym dla każdego wysiewanego asortymentu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.