[ATR] Technika Trioliet

Trioliet - Mleczarska Dolina Krzemowa

Data publikacji:

Farma badawcza Dairy Campus w holenderskim Leuuwarden to unikalne miejsce badawcze wszelkich nowinek technicznych w zakresie automatycznych systemów karmienia. Oficjalne otwarcie nowego budynku Dairy Campus odbędzie się podczas Dni Otwartych w dniach 26-28 maja, podczas których będzie można się również zapoznać z efektami pracy systemu Triomatic T40 firmy Trioliet.

W najbliższych latach ta tzw. Dolina Krzemowa dla sektora mleczarskiego, dysponująca areałem około 300 ha, 550 krowami mlecznymi i szerokim zapleczem konferencyjnym, będzie służyć jako centrum gromadzeniu informacji i wiedzy, które mogą być następnie wykorzystywane do wspierania innowacji w tym zakresie. Jednym z najważniejszych filarów działalności Dairy Campus jest badanie zależności między żywieniem, a produktywnością i zdrowotnością stada. Prowadzenie badań z maksymalną precyzją w zakresie załadunku i rozładowywania paszy do koryt, przy zachowaniu wysokiej jakości mieszania, umożliwia zaawansowany system automatycznego podawania Triomatic T40, jedno z 8 zautomatyzowanych rozwiązań firmy Trioliet.

Każdy składnik paszy jest załadowywany do poszczególnych komór z dokładnością 1-2 kg. Tak precyzyjnie określone dawki są dokładnie zestawiane i transportowane do robota podwieszonego na szynie, ze zbiornikiem do mieszania o pojemności 3 m³ umożliwiający przygotowywanie nawet małych porcji paszy (np. 60 kg). Pasza jest następnie odprowadzane do pojemników z dokładnością rzędu 500 g. Ponieważ oprogramowanie używane w robocie paszowym komunikuje się z tymi pojemnikami, automatyczny system karmienia wie dokładnie, które muszą zostać wypełnione. Czujniki monitorujące krowy pozwalają uzyskać precyzyjne informacje, co właściwie każda krowa zjada i produkuje. Wyniki badań są następnie przekształcane w szereg praktycznych porad, z których mogą później korzystać producenci mleka.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.