Nowości

Trimble - Do mieszanych flot

Data publikacji:

Firma Trimble Agriculture wprowadziła nowy wysoko wydajny system ekranowy GFX-750 do zastosowań w rolnictwie precyzyjnym, oferujący lepszą łączność poprzez zintegrowany moduł Wi-Fi i bluetooth.

Urządzenie współpracuje z prostym w instalacji, montowanym na dachu kontrolerem nawigacji NAV-900, wyposażonym w zaawansowany, wieloczęstotliwościowy odbiornik GNSS, kompatybilny z wszystkimi konstelacjami satelitów pozycjonujących, co zapewnia zwiększoną dostępność sygnału i wydłużenie aktywnego czasu pracy, szczególnie w trudnym, pagórkowatym terenie.
Wyposażony w 10,1-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości panel GFX-750 to dobre rozwiązanie dla gospodarstw z mieszaną flotą maszyn. Jest kompatybilny z systemami automatycznego kierowania firmy Trimble w zakresie instalacji hydraulicznej i elektrycznej oraz z uniwersalnym protokołem komunikacyjnym Isobus, za którego pomocą pozwala kontrolować różne narzędzia i maszyny, niezależnie od ich producenta.

Działa na Androidzie

GFX-750 rozszerza portfolio rozwiązań firmy Trimble w zakresie automatycznego prowadzenia i sterowania maszyn opartych na systemie Android. Ekran pracuje na wydajnym oprogramowaniu Precision-IQ i zapewnia optymalną łączność między różnymi urządzeniami dzięki zintegrowanej łączności bezprzewodowej (bluetooth, Wi-Fi, komunikacja BroadR-Reach-High-Speed), a także bezproblemowe komunikowanie się ciągników i narzędzi/maszyn poprzez Isobus lub system Field-IQ Basic. Poza tym GFX-750 współpracuje z całym oprogramowaniem Ag firmy Trimble do kompleksowego zarządzania gospodarstwem, a kontroler NAV-900 może odbierać również różne sygnały korekcyjne, takie jak CenterPoint RTK, CenterPoint VRS, Trimble RTX i SBAS, co umożliwia pracę także z najwyższą precyzją rzędu 2,5 cm (przejazd do przejazdu i rok do roku).

Dobry na początek

– GFX-750 to doskonałe rozwiązanie dla rolników, którzy zaczynają z rolnictwem precyzyjnym lub są zainteresowani modernizacją posiadanego systemu do nowej wersji. Dzięki łatwej obsłudze i montowanemu na dachu ciągnika kontrolerowi do prowadzenia automatycznego, początki te przebiegają bez komplikacji. Ten zintegrowany system, łącznie z rozwiązaniami do sterowania maszyn oferowanymi przez należącą do Trimble firmę Müller-Elektronik, realizuje naszą wizję jednolitej platformy, bezproblemowo łączącej wymagania odnośnie do sprzętu i oprogramowania na całym świecie, aby rolnicy mogli stosować bardziej precyzyjne rozwiązania dla rolnictwa niezależnie od marki, modelu czy roku produkcji ciągnika – wyjaśnia Abe Hughes, dyrektor generalny działu rolnictwa firmy Trimble. 

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.