[ATR] Technika uprawa

Trendy w siewie i uprawie roli.

Data publikacji:

Wiele zagrożeń występujących podczas wegetacji roślin wynika z wyjątkowo zmiennych i trudnych w ostatnich latach warunków pogodowych, a zwłaszcza długotrwałych suszy. Dlatego należy więcej uwagi poświęcać przygotowaniu roli pod zasiew, a także precyzyjnemu umieszczaniu nasion i ich dobremu kontaktowi z glebą. O trendach w technice uprawy i siewu pisze prof. Hans W. Griepentrog z Uniwersytetu Hohenheim w Niemczech.

 

Do ważnych celów w uprawie, siewie i nawożeniu należą z pewnością: zachowanie wilgotności gleby, optymalizowanie obsady roślin na powierzchni, poprawa dostępności substancji odżywczych, a także uproszczona obsługa maszyn dzięki wykorzystaniu elektronicznych i cyfrowych systemów i urządzeń. W tych kwestiach technika oferuje wiele nowych możliwości...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.