Technika

Trendy w ochronie

Data publikacji:

Pod względem liczby proponowanych i wdrażanych nowych lub ulepszonych rozwiązań technika ochrony roślin znajduje się bez wątpienia w ścisłej czołówce. Ostatecznie wszystkie nowoczesne technologie wykonywania oprysków mają ten sam cel - zastosowanie tylko tyle środka chemicznego, ile potrzeba, tak dokładnie, jak to możliwe, w celu uzyskania kompleksowej i bezpiecznej ochrony upraw.

Udoskonalone modele prognostyczne, w powiązaniu z ulepszonymi czujnikami, mapami aplikacji i technologią rozpylania, mogą podnieść ochronę roślin na jeszcze wyższy poziom i uczynić ją bardziej zrównoważoną w przyszłości. Lepsze lub rozszerzone wykorzystanie opryskiwacza polowego z elektroniką, w tym możliwość stosowania nawozów płynnych, oferuje użytkownikom wiele nowych opcji, które warto wziąć pod uwagę przy dokonywaniu zakupów.

Dla większej wydajności

Wzrost wydajności ma nadal wysoki priorytet przy zakupie nowych opryskiwaczy. Zgodnie z tym trendem oraz z uwagi na konieczność dotrzymania harmonogramu ochrony roślin, duże znaczenie przy wyborze opryskiwacza nadal ma jego pojemność. Obecnie niczym niezwykłym są pojemności przekraczające nawet 10 tys. l. W wypadku dużych opryskiwaczy nie można jednak zapominać o bardziej wymagającej logistyce ich zaopatrzenia w wodę.
Dla wzrostu wydajności w parze z pojemnością idzie także coraz większa szerokość belek polowych. Przy wyborze opryskiwacza. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 19/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.