Układ roboczy
Opatentowana elektroniczna stabilizacja głębokości sprawia, że brona utrzymuje zadaną głębokość nawet w przypadku nierównego podłoża. Każdy ząb jest pojedynczo osadzony obrotowo w ramie i zamocowany sprężyną, przez co uzyskano stan, w którym wszystkie zęby niezależnie od siebie dostosowują się do ukształtowania terenu. Standardowo nacisk zębów ustawiany jest mechanicznie na każde pole, a wał naprężający przestawiany jest kluczem maszynowym.
Sprężyna standardowa stosowana podczas bronowania zbóż i użytków zielonych zapewnia stały nacisk w zakresie 500-5000 g. Opcjonalnie nacisk zębów można ustawiać hydraulicznie z poziomu kabiny operatora ciągnika.
Można uzyskać przez to szybszą reakcję agregatu na zmiany ukształtowania podłoża lub ilość występujących roślin. Sprężyna łączona zapewnia stały nacisk od 100 do 5000 g, a przeznaczona jest do prac przy wczesnych stadiach uprawy roślin np. kukurydzy, soi, buraków czy też warzyw.
Seryjnie brona posiada zęby 105°, z czubkiem wykonanym z wysokowartościowej stali sprężynowej, które sprawdzą się przy niewielkiej wydajności powierzchniowej i dla podłoży z cienką skorupą.
Opcjonalnie, brona z zębami 120° pracuje powoli w kierunku pionowym do podłoża lub może być stosowana podczas mulczowania i do upraw specjalnych. Czubek zębów, w tym przypadku wykonany z wytrzymałej, hartowanej stali, zapewnia precyzyjną kontrolę głębokości roboczej oraz lepszą stabilność boczną. Rozstaw elementów roboczych wynosi jedynie 28 mm.
Różne warianty wyposażenia
Niemiecki producent daje też możliwość wyboru dodatkowego wyposażenia. W kwestii kół są to seryjne opony z bieżnikiem o niskim nacisku powierzchniowym, opcjonalnie hydraulicznie regulowane koło podporowe z modułem sterującym DW, wahadłowe koła podporowe z tyłu o regulowanej wysokości i rozstawie, jak również koła podporowe prowadzone równoległobokiem.
Jest również spulchniacz śladów kół, by regulacja zachwaszczenia była skuteczniejsza. W opcji znajdziemy również E-Box, wykorzystywany do montażu brony z przodu, elektryczną regulację głębokości roboczej oraz siewnik.