Aktualności

Toruńskie zbiorniki Swimer

Data publikacji:

Aby zorganizować własną bazę paliw na długie lata, warto zainwestować w sprawdzone zbiorniki wysokiej jakości. Oczekiwania w tym zakresie powinny spełnić m.in. produkty toruńskiej firmy Swimer, jednego z czołowych dostawców bezpiecznych, dwupłaszczowych zbiorników na paliwa i inne substancje płynne, o czym mówi Sławomir Czajkowski dyrektor ds. kluczowych klientów.

    Sławomir Czajkowski, dyrektor ds. kluczowych klientów.

    Sławomir Czajkowski, dyrektor ds. kluczowych klientów.

Jaka ofertę przedstawiają Państwo na tegorocznych targach?

Jesteśmy producentem zbiorników z polietylenu do różnych mediów. Takim hitem od pewnego czasu jest mieszczący całą cysternę zbiornik 22 tys. litrów do nawozów płynnych czyli do roztworu saletrzano-mocznikowego, wyposażony także w pompę oraz wąż do dystrybucji nawozów. Oferta zbiorników tego typu jest jednak znacznie szersza, bo zaczyna się już od 10 tys. litrów. Produkujemy jednak też inne zbiorniki – do oleju napędowego, płynu AdBlue, czy do wody deszczowej oraz pitnej – mamy stosowny atest PZH. Mamy również produkty z innych branż, np. separatory drogowe czy doniczki ozdobne do magazynowania wody. Firma Swimer działa od 2008 r. i w tym roku realizuje budowę kolejnej hali, która pozwoli jeszcze bardziej zwiększyć oferowany asortyment. 

Warto dodać, że wszystkie nasze produkty powstają na maszynach do rotomoulidngu, w których polietylen wsypywany do formy podgrzewany jest do temperatury 280°C. Zapewnia to odpowiednią trwałość i wytrzymałość.

Oferta firmy Swimer nie ogranicza się wyłącznie do rolnictwa…

Tak i z coraz większym powodzeniem sprzedajemy nasze zbiorniki mobilne do branży budowlanej, ale także przemysłu, sektora transportu, leśnictwa czy służb mundurowych. Poza tym coraz większym wzięciem cieszą się usługi rolnicze, co skutkuje tym, że kombajny czy sieczkarnie pracujące nieraz 24 h/dobę trzeba zaopatrzyć w niezbędny olej napędowy. A gdzie go najlepiej przechowywać? W zbiornikach Swimer. Z tą też myślą nasze zbiorniki do oleju napędowego i AdBlue wyposażamy w systemy do zdalnego tankowania płynów ułatwiające pracę operatorów maszyn. 

 

Mając na uwadze obecną sytuację jak wyglądają nastroje zakupowe rolników i jak to się przekłada na sprzedaż?

Sytuację w dużej mierze uratował nam wspomniany już wcześniej zbiornik na RSM 22000, którego premiera miała miejsce na targach Agro Show w 2022 r. Niestety nastroje zakupowe w rolnictwie nadal nie są dobre i w tym roku chyba nie sposób oczekiwać poprawy. Mimo wszystko jednak nie mamy powodów do narzekać, bo tak naprawdę sprzedaż w pierwszych miesiącach br. była mimo wszystko na niezłym poziomie.

Jakie zatem cele na najbliższe miesiące stawia przed sobą firma Swimer?

Ciągle realizujemy nowe projekty, w czym celuje zwłaszcza nasz prężnie działający i liczący 10 osób dział inżynierski. Pracujemy m.in. właśnie nad podziemnym zbiornikiem z wodą lodową niezbędny do prawidłowego funkcjonowania pomp ciepła firmy Viessmann. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.