Rolnictwo 4.0 Nowości

Testy Unii w Michałowie

Data publikacji:

Warsztaty Polowe to miejsce spotkań z rolnikami oraz wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy. W tym roku firma Chemirol w Michałowie koło Zamościa przygotowała poletka demonstracyjne w trzech rodzajach upraw: rzepaku, zbożach i kukurydzy. Imprezie towarzyszył pokaz nowego robota autonomicznego firmy Unia.

    Testy Unii w Michałowie

Prototypowa maszyna zaprezentowała swoje możliwości w kukurydzy – pokazując precyzyjne i skuteczne eliminowanie chwastów (pielnik rzędowy), a także opcje automatycznego oprysku (opryskiwacz). Autonomiczna maszyna dedykowana do pracy w uprawach rzędowych (buraki cukrowe, słonecznik lub soja) wyposażona jest w system rozpoznawania roślin (czujniki optyczne). Można ją zastosować również do siewu (sygnał GPS), po którym może pełnić rolę precyzyjnego opryskiwacza lub rozsiewacza. Docelowo robot autonomiczny firmy Unia będzie mógł zostać uzbrojony w belkę roboczą o szerokości 12 m lub siewnik punktowy. 

 

Cieszący się dużym zainteresowaniem rolników prototyp znajduje się na etapie pokazów polowych – producent planuje wdrożenie go do produkcji.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.